Dziecinnie prosta zagadka matematyczna. Internauci powielają jeden błąd

Rozwiązując zadania matematyczne, upewnij się, że w pełni rozumiesz polecenie. Większość z nich jest ćwiczeniami na logiczne myślenie. Warto wykorzystać także swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, która bywa problematyczna. Podejmiesz się naszego wyzwania? Powodzenia!

Internauci załamują ręce, a czy tobie się uda?
Internauci załamują ręce, a czy tobie się uda?opracowanie własneINTERIA.PL

Dziecinnie prosta zagadka matematyczna

Rozwiązując zagadki matematyczne, wielu internautów popełnia podobne błędy. Często dotyczą one interpretacji problemu, metody rozwiązywania, kolejności działań lub braku koncentracji. To kluczowe czynności, bez których nie jesteśmy w stanie wykonać nawet najprostszego zadania. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, która jest dziecinnie prosta, jednak użytkownicy mylą się w obliczeniach. Pamiętaj, że na wykonanie ćwiczenia masz tylko 10 sekund. Gotowy? Start!

1 + 2 x 3 - 1 : 1 + 0 x 1 + 3 - 1 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe łamigłówki
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe łamigłówkiopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Czy udało ci się rozwiązać naszą zagadkę? Jeżeli tak, to gratulacje! Jeśli nie udało ci się przejść przez to ćwiczenie, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, w tym stres i zmęczenie.

Podczas rozwiązywania danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Zadania powinny być wykonywane od lewej do prawej. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej. 

Matematyka stanowi świetny trening dla mózgu
Matematyka stanowi świetny trening dla mózguopracowanie własneINTERIA.PL
  • 1 + 2 x 3 - 1 : 1 + 0 x 1 + 3 - 1 = ?
  • 1+ 6 - 1 + 0 + 3 - 1 = 8

Zobacz również:

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas