Reklama

Dziecko przyszło na świat z zębami. Położne były w szoku

Zazwyczaj zęby mleczne wyrzynają się bobasom około 6. miesiąca życia. Jednak w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych na świat przyszło dziecko, które po urodzeniu miało już zęby. Pielęgniarki były w szoku, gdy zobaczyły stan uzębienia noworodka. Personel szpitala przecierał oczy ze zdziwienia. Wprawdzie to nie pierwszy taki przypadek w historii, jednak podobne sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko.

Niemowlak przyszedł na świat z zębami. Personel szpitala nie krył zdziwienia

Amerykańskie media przekazały, że w jednym ze szpitali w stanie Missouri na świat przyszedł noworodek z zębami. Dziecko wzbudziło sensację. Personel medyczny dotychczas nie spotkał się z taką sytuacją. Pielęgniarki nie ukrywały zdziwienia, gdy tuż po porodzie zobaczyły w buzi chłopca dorodne mleczaki.

W szoku była również mama malucha. Jordan Bloss-Wilson mieszka w Kansas City w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Kobieta nie spodziewała się,  że jej synek urodzi się z zębami. W trakcie badań profilaktycznych przed porodem nikt nie poinformował ją o takiej możliwości.

Reklama

Serwis "The Sun" zaznaczył, że zarówno mama, jak i maluch mają się dobrze. Obecnie dziecko ma już osiem miesięcy. Niemowlę rośnie i rozwija się zupełne prawidłowo.

Zobacz również: Szok na porodówce. Noworodek urodził się z ogonem

Ten film podbija sieć. Niemowlak z zębami jest gwiazdą

Dlaczego dopiero teraz świat dowiedział się o niezwykłym przypadku z Missouri? Mama malucha, który urodził się z zębami, jest aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych.  Często publikuje nowe zdjęcia i nagrania w sieci. Jordan Bloss-Wilson postanowiła podzielić się z internautami filmem. Widać na nim malucha, który uroczo uśmiecha się do kamery. Jest wówczas świeżo po narodzinach, a w jego buzi błyszczą ząbki.

Film wzbudził sensację i niedługo po opublikowaniu stał się viralem. Na TikToku zyskał ponad 16 milionów odtworzeń. Dla porównania: inne nagrania Jordan Bloss-Wilson mają kilkanaście tysięcy wyświetleń. W komentarzach pod postem internauci pytają o stan zdrowia malucha oraz życzą młodej mamie spokoju.

Zobacz również: Gdy się urodził, pokrywały go znamiona. Dziś jest nie do poznania

Niemowlę z zębami. To bardzo rzadki przypadek

Zęby mleczne pojawiają się u dzieci około 6. miesiąca życia. Niezwykle rzadko noworodki rodzą się z uzębieniem. Szacunki pokazują, że taka sytuacja zdarza się raz na 4 tys. urodzeń. Wówczas mówi się o tzw. zębach wrodzonych. Prawie zawsze są to przedwcześnie wyrznięte zęby mleczne,  które nie wpływają negatywnie na zdrowie malucha. Ich stan należy jednak kontrolować.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama