Reklama

Reklama

Dziewczyna, która przepadła, Katarzyna Misiołek

Czy uwolniona cudem z rąk szaleńca po ośmiu latach odzyska swoje życie? W "Dziewczynie, która przepadła" Katarzyna Misiołek odsłania przed czytelnikami losy zaginionej Moniki, poszukiwanej przez rodzinę w "Ostatnim dniu roku".

Monika, porwana i przetrzymywana przez psychopatę, mierzy się z niewyobrażalnym koszmarem. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki, rozpaczliwie usiłuje przetrwać. Każdy dzień to walka, a każda noc może się okazać jej ostatnią.

Po 8 latach dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastanie po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Trudno o szczęśliwą przyszłość w otoczeniu ludzi żerujących bez żadnych skrupułów na cudzych dramatach. Czy odnajdzie się wśród swoich bliskich? Czy odzyska uczucie Jakuba, którego przed laty utraciła? Monika stara się o to ze wszystkich sił, ale dopóki nie zrozumie, że naprawdę wróciła do domu, wciąż będzie zagubiona.

Reklama

"Dziewczyna, która przepadła" to dalszy ciąg "Ostatniego dnia roku", poruszającej opowieści o poszukiwaniach Moniki, która zniknęła bez śladu. Tym razem Katarzyna Misiołek przedstawia sytuację z perspektywy osoby zaginionej.

Z ogromną wnikliwością ukazuje targające Moniką emocje, jej relacje z oprawcą, cierpienie i tęsknotę za bliskimi. Wiarygodnie opisuje powrót kobiety do normalnego życia i rodziny, jej niedostosowanie i stopniowe oswajanie się z wolnością. Autorka kreśli losy swoich bohaterów w sposób niezwykle czuły i pozbawiony fałszu, sprawiając, że czytelnik znajduje się w samym środku opowiadanej historii.

O autorce:

Katarzyna Misiołek - krakowianka i filolog polski z wykształcenia. Przez kilka lat mieszkała w Rzymie. Po powrocie do kraju rozpoczęła współpracę z wydawnictwami prasowymi, wcześniej bywała tłumaczką, radiową pogodynką i hostessą. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i tarotem. W wydawnictwie MUZA dotychczas ukazały się dwie jej powieści, "Niekochana" (2014) i "Ostatni dzień roku" (2015).

Katarzyna Misiołek, "Dziewczyna, która przepadła. Wydawnictwo: MUZA SA. Premiera 26 października.


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje