Eksperci ostrzegają! Nie wszystkie stroje kąpielowe są bezpieczne

Chociaż mogłoby się wydawać, że podczas wyboru stroju kąpielowego nie ma nic trudnego, nic bardziej mylnego! Okazuje się, że niektóre ze strojów kąpielowych są dla nas niebezpieczne, to zresztą potwierdzają eksperci.

Eksperci ostrzegają, że niektóre kolory kąpielówek mogą być niebezpieczne
Eksperci ostrzegają, że niektóre kolory kąpielówek mogą być niebezpieczne123RF/PICSEL

Jakie stroje kąpielowe są niebezpieczne?

W jaki sposób stój kąpielowy może wpłynąć na nasze zdrowie, a nawet życie? Okazuje się, że chodzi o kolory naszych plażowych stylizacji, które mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Według brytyjskich naukowców niektóre z odcieni są bardzo trudno dostrzegalne pod wodą w związku z czym, gdyby osobie ubranej w dany strój coś się stało, mogłaby zostać niezauważona przez innych plażowiczów oraz ratowników.

Jakie kolory strojów kąpielowych są najbardziej niebezpieczne? Eksperci wskazują, że powinniśmy unikać niebieskiego, szarego oraz białego.

Niektóre kolory strojów kąpielowych nie są widoczne pod wodą
Niektóre kolory strojów kąpielowych nie są widoczne pod wodą123RF/PICSEL

Zakaz sprzedaży strojów kąpielowych

Jak jednak przekonać klientów, żeby wybierali inne kolory swoich kąpielówek? Brytyjscy uczeni wpadli na pomysł, żeby... zakazać sprzedaży strój kąpielowych i kąpielówek w niebezpiecznych odcieniach.

Powodem takiej decyzji mają być m.in. podtopienia, w szczególności w przypadku dzieci, które nurkując, nie są w ogóle widoczne i osoby dorosłe nie są w stanie na czas zareagować. Wstępne plany miałby dotyczyć dzieci w wieku do 16 lat.

O zakazie sprzedaży strojów kąpielowych w kolorach niebieskim, białym i szarym wypowiedziała się także czterokrotna medalistka olimpijska - Rebecca Adlington. Pływaczka wyznała, że pływa od wielu lat, a dopiero niedawno uświadomiła sobie, że niektórych kolorów nie widać pod wodą i wprowadzenie ograniczeń sprzedaży na niektóre kolory z pewnością przyczyniłoby się do mniejszej liczy wypadków na basenie czy plaży.

"Zbliżenia". Chris Cugowski o swojej muzycznej drodze i o tym jak trafił do serialu „Bridgertonowie”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas