Ekstremalnie trudne pytania z krzyżówek. Tylko dla koneserów QUIZ
Jedni nałogowo, inni sporadycznie. Jedni na plaży, inni w długie, zimowe wieczory. Jedni w gazecie, inni w internecie. Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w życiu nie zabrała się za rozwiązywanie krzyżówki. I nie ma również takiej, która nie utknęłaby na wyjątkowo trudnym haśle.
Skąd się wzięły krzyżówki?
Choć koncept krzyżówki jest tak powszechny, że zdaje się być z człowiekiem od zarania dziejów, w rzeczywistości jest stosunkowo młodym tworem. Słowno-literową zabawę w jej współczesnej formie wymyślił Arthur Wynne, Amerykanin, pracownik redakcji "New York World". Jak podaje Wikipedia (czyli jedna z ulubionych witryn krzyżówkowiczów), po raz pierwszy swój "wynalazek" opublikował w 1913 roku, w niedzielnym dodatku zatytułowanym "Fun". Zabawa szybko zyskała popularność, która poskutkowała eksportem rozrywki na inne kontynenty. W Polsce pierwsza krzyżówka ukazała się w prawdopodobnie w latach 20.
Dziś słowne łamigłówki przybierają najróżniejsze formy od klasycznych krzyżówek, przez panoramy, jolki, ukośniki po kwadraty magiczne. Wszystkie jednak opierają się na tym samym koncepcie: rozwiązujący musi odpowiedzieć na szereg pytań, zadawanych przez autora krzyżówki, a następnie wpisać odpowiedzi we wskazane (lub nie) miejsca.
QUIZ: Najtrudniejsze hasła z krzyżówek
Choć krzyżówki najczęściej odwołują się do wiedzy ogólnej, ich poziom jest najróżniejszy. Miłośnicy tej formy rozrywki, gdy sami nie znają odpowiedzi, najczęściej szukają pomocy wśród członków najbliższej rodziny. Wtedy zwykle w mieszkaniu rozlega się wołanie w rodzaju: "Hania? Stolica Armenii na sześć, trzecia igrek". Jeśli rodzina nie jest w stanie udzielić wsparcia, pozostają słowniki i internet. Poszperaliśmy w tym ostatnim i znaleźliśmy dla was kilka trudnych krzyżówkowych haseł.
Rozwiążcie nasz quiz i sprawdźcie, czy znacie odpowiedzi.
Najtrudniejsze hasła z krzyżówek. Komplet punktów to wyczyn!
Sprawdź się w naszych pozostałych zagadkach: