Emerytura w listopadzie. Kiedy przyjdą przelewy?
Przez wzgląd na wprowadzone już na stałe "trzynastki" i "czternastki" oraz liczne waloryzacje emerytur, seniorzy otrzymują co jakiś czas wyższe świadczenia. Tak było np. we wrześniu, gdy na ich konta trafiła 14. emerytura. Listopad nie będzie już jednak tak obfity - na jakie przelewy mogą liczyć w tym miesiącu?
W tym miesiącu, podobnie jak w poprzednich zarówno ZUS jak i KRUS wypłacą świadczenia w stałe dni miesiąca. W zależności od tego, jak ustalono to przed pierwszą wypłatą, może być to 1, 5, 6, 10, 15, 20 lub 25 listopada. Decyzja o terminie wypłaty świadczeń dla danego emeryta zapada odgórnie, a termin wybiera ZUS na podstawie terminów, w których wypłaca świadczenia, liczby wypłat dokonywanych w danym dniu oraz wpływów ze składek. Nie każdy regionalny oddział ZUS-u realizuje przelewy we wszystkie wskazane dni.
Czy można zmienić termin wypłaty emerytury?
Zobacz również:
- Święta z Magdą Gessler nadwyrężą portfel. Barszcz z uszkami w cenie dwudaniowego obiadu
- Polacy zajadają się nimi na potęgę. Bosacka radzi: omijaj szerokim łukiem
- Odprawa emerytalna bez tajemnic. Jak obliczyć i maksymalnie wykorzystać w 2024 roku?
- Twoje nazwisko ma jedną z tych końcówek? Może mieć szlacheckie korzenie
Kiedy emerytura wpływa na konto?
Świadczenia wraz z wszystkimi dodatkami muszą znaleźć się na kontach emerytów dzień przed terminem płatności. W sytuacji, w której termin wypłaty wypada w dniu wolnym od pracy, czas ten to dwa dni przed terminem wypłaty.
Wypłaty emerytur w listopadzie: Czy ZUS przewidział dodatki?
Z racji tego, że dodatkowe emerytury w postaci „czternastek” wypłacane są tylko raz w roku, seniorzy nie otrzymają w listopadzie tego dodatku. Efektem będą więc dużo niższe przelewy niż np. we wrześniu. Takie "łyse" świadczenia będą oni otrzymywać aż do lutego 2024 roku.
Zobacz również: