Reklama

Reklama

Gdzie można obejrzeć pogrzeb królowej Elżbiety II? Szczegóły uroczystości

Królowa Elżbieta II zmarła niespodziewanie 8 września. Uroczysty pogrzeb monarchini odbędzie się w poniedziałek, 19 września. Eksperci przewidują, że transmisja tego historycznego wydarzenia może osiągnąć rekordową oglądalność. Gdzie obejrzeć pogrzeb Elżbiety II? Czy w Polsce także będzie można śledzić przebieg uroczystość?

Pogrzeb Elżbiety II osiągnie rekordową oglądalność?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Pozostawiła pogrążoną w żałobie rodzinę. Uroczystości związane z pochówkiem panującej prawie 70 lat monarchini, trwają już od kilku dni. Obecnie trumna wystawiona jest na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim.  Brytyjczycy mogą złożyć ukochanej władczyni hołd.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września. Eksperci są zdania, że to historyczne wydarzenie śledzić będą ludzie na całym świecie. Zgodnie z przewidywaniami, ceremonia żałobna władczyni może osiągnąć rekordową oglądalność - 4,1 miliarda widzów. To oznaczałoby, że ostatnie pożegnanie Elżbiety II zobaczy ponad połowa populacji!

Reklama

Jeśli przewidywania ekspertów się sprawdzą, pobity zostanie poprzedni  rekord oglądalności. W 1996 roku, kiedy Muhammad Ali otwierał igrzyska olimpijskie w Atlancie, przed telewizorami na całym świecie zgromadziło się 3,5 miliarda widzów.

Wallis Simpson. Kobieta, która doprowadziła do koronacji Elżbiety II  

Gdzie obejrzeć pogrzeb Elżbiety II?

Brytyjska królowa zostanie pochowana w poniedziałek, 19 września w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Uroczystość żałobna rozpocznie się o godz. 11.00 czasu londyńskiego, a więc o godz. 12.00 czasu polskiego. Wcześniej będzie można jednak oglądać uroczyste przewiezienie trumny z ciałem z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa Westminsterskiego.

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie transmitowany przez stacje telewizyjne na całym świecie. W Polsce przekaz uroczystości można będzie obejrzeć w TVP 1. Zgodnie z dostępnym online programem telewizyjnym, transmisja zacznie się o godz. 11.30 i potrwa aż do godz. 14.00.

19 września dla Brytyjczyków będzie narodowym dniem żałoby, świętem państwowym i dniem wolnym od pracy.

***
Zobacz również:

Styl Elżbiety II. Dlaczego królowa nosiła kolorowe kreacje i broszki?

Aleksandra Kwaśniewska wspomina spotkanie z królową: Dziękuję za ten nieopisany zaszczyt

Tęcza nad Pałacem Buckingham. Pojawiła się na niebie, gdy umierała królowa\
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | monarchia brytyjska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy