Reklama

Tęcza nad Pałacem Buckingham. Pojawiła się na niebie, gdy umierała królowa

8 września 2022 roku po 70 latach panowania zmarła królowa Elżbieta II. Tuż przed jej śmiercią nad Pałacem Buckingham pojawiła się podwójna tęcza. Przez wielu została uznana za niezwykły symbol i znak zapowiadający odejście monarchini.

Królowa Elżbieta II nie żyje

Stan zdrowia monarchini nagle pogorszył się w środę. Królowa wycofała się z wirtualnego posiedzenia Tajnej Rady i pozostała pod stałą opieką lekarzy. Do zamku Balmoral przyjechała najbliższa rodzina głowy państwa, a to świadczyło o powadze sytuacji. 

Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Monarchini odeszła w czwartek 8 września 2022 roku, a informację o jej śmierci przekazał Pałac Buckingham. "Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu" - napisano w komunikacie.

Reklama

Czytaj też: Królowa Elżbieta II wywodziła się z polskiej dynastii. Historycy potwierdzają

Śmierć królowej to dla Brytyjczyków ogromna strata. Panowała przez 70 lat, a jej następcą został najstarszy syn. Od wczoraj Wielka Brytania ma nowego króla - Karola III.

Znak na niebie przed śmiercią królowej Elżbiety II

Informacje o stanie zdrowia królowej Elżbiety II zaniepokoiły Brytyjczyków. Wielu z nich pojawiło się przy Pałacu Buckingham, gdzie zaobserwowali na niebie podwójną tęczę. Po śmierci monarchini dla wielu poddanych stała się ona niezwykły symbolem oznaczający odejście królowej. 

Do sieci trafiły zdjęcia wielobarwnych łuków. Jak się okazuje, nie tylko nad Pałacem Buckingham pojawiła się tęcza. Kolejne zostały zauważone nad zamkiem Windsor oraz w Balmoral.

"Jej Wysokość Królowa wysłała nam trzy tęcze w dokładnym czasie, kiedy przekroczyła ten most. Jedna w Balmoral, jedna nad zamkiem Windsor i podwójna tęcza nad pałacem Buckingham. Daje nam znać, że jej się udało i wszystko będzie dobrze" - można przeczytać pod jednym z postów na Twitterze. 

***

Zobacz także:

Wszystkie pasje królowej Elżbiety II. Kochała konie i fotografię

Znaczki, paszporty i pieniądze. To się zmieni po śmierci królowej Elżbiety II

Miś Paddington składa hołd zmarłej królowej: "Dziękuję pani, za wszystko"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy