Reklama

Geniusz w skąpej bieliźnie. Modelka ma 136 IQ

Candice Kloss należy do najmądrzejszych ludzi na świecie, ale i tak jest oceniana głównie przez pryzmat urody. Wielu wątpi w jej inteligencję. Według hejterów, członkini Mensy wygląda na "głupią", choć jako nastolatka dostała się na prestiżowy uniwersytet. Dlaczego ostatecznie porzuciła karierę naukową i dziś pozuje w bieliźnie?

Stereotypowy geniusz zachwyca inteligencją, ale urodą raczej nie grzeszy. W powszechnym wyobrażeniu ludzie są albo bardzo mądrzy, albo bardzo piękni. Raczej noszą okulary w niemodnych oprawkach i rozciągnięty sweter niż mocny makijaż w komplecie z koronkową bielizną.

Pozory mylą – przekonuje modelka specjalizująca się w sesjach typu glamour. Candice Kloss jest świadoma swojego wdzięku oraz zgrabnego ciała, choć według niektórych gryzie się to z jej wyjątkowo bystrym umysłem. Niektórzy otwarcie wątpią w wysokie IQ ponętnej blondynki.

Reklama

Fakty mówią jednak same za siebie. Amerykanka należy do grupy dwóch procent najmądrzejszych ludzi na świecie.

Modelka i influencerka od siedemnastego roku życia należy do prestiżowej organizacji Mensa. To największe i najstarsze stowarzyszenie ludzi o wysokim ilorazie inteligencji zrzeszające zaledwie 145 tysięcy osób z całego świata. W tym Candice, która może pochwalić się IQ 136.

Zabrakło jedynie czterech punktów w skali, by oficjalnie można było nazywać ją geniuszem, ale wielu i tak uważa ją za "głupią blondynkę". Tak było również w czasach szkolnych, gdy zdobyła najwyższe oceny z przedmiotów ścisłych. Jak twierdzi, wiedza sama wchodziła jej do głowy.

W jej nowym fachu to wcale nie musi być zaletą.

Młoda kobieta twierdzi, że jako modelka stara się nie wychylać. Rzadko opowiada o swoich osiągnięciach naukowych i wrodzonej inteligencji, bo tu liczy się coś zupełnie innego. W relacjach z mężczyznami również nie epatuje mądrością, aby nikogo do siebie nie zrazić. - Dla niektórych wysokie IQ to wada – ujawnia Kloss. 

Inni wybuchają śmiechem i nie dają wiary w jej zapewniania, bo przecież "jest za ładna, by była mądra". O czym innym świadczą jej wyniki, bo mając zaledwie 17 lat rozpoczęła studia na prestiżowym University of Massachusetts. Ostatecznie postawiła jednak na karierę modelki. Dziś zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie na swoich apetycznych zdjęciach i wcale nie czuje się z tego powodu gorsza.

Candice mierzy 152 cm i waży 43 kg – dowiadujemy się z jej profilu na Instagramie.

***
Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iloraz inteligencji | test IQ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy