Reklama

Reklama

Gigantyczne złote rybki w jeziorach

W Burnsville w amerykańskim stanie Minnesota w jeziorze Keller znaleziono gigantyczną złotą rybkę. To odkrycie nie wywołało pozytywnych reakcji. Zaczęto apelować do mieszkańców o niewyrzucanie ryb akwariowych do zbiorników wodnych.

Może się wydawać, że wyrzucenie złotej rybki do jeziora jest nieszkodliwe. Warto wspomnieć, że złota rybka w akwarium może osiągnąć maksymalnie pięć centymetrów. W dużych zbiornikach wodnych jej rozmiary ulegają zmianie i rosną znacznie większe. Dodatkowo szybko się rozmnażają i w ten sposób dominują nad innymi rybami.

Charakteryzują się tym, że żerują na dnie jeziora, wyrywają rośliny i przy okazji wzburzają osad. W ten sposób zanieczyszczają wodę. Władze miasta za pośrednictwem Facebooka wystąpiły z prośbą o znalezienie innego domu złotym rybkom, jeśli mieszkańcy miasta nie mogą się już nimi dłużej zajmować.

Reklama


Złote rybki nie tylko w jeziorze Keller

Analogiczna sytuacja pojawiła się również w pobliskim Carver County, gdzie w tamtym roku z potoku usunięto 50 000 złotych rybek. W 2017 roku złote rybki stały się problemem również w Monachium, gdzie przyłapanie na wypuszczaniu rybek do lokalnych stawów lub jezior groziło karą grzywny.

Do podobnego zdarzenia doszło również w Wielkiej Brytanii. W jeziorze Dorset znaleziono złotą rybkę ważącą ponad dwa kilogramy.

Czytaj więcej:

Elżbieta II błaga o spotkanie z prawnukami. Co na to Meghan?

Uciekająca Panna Młoda? Przebiegła prawie 500 kilometrów w słusznej sprawie

Księżna Diana ma swój pomnik. Odsłonili go synowie!

Z
obacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy