Halloween: Najlepsze pomysły na potrawy i zabawy

Halloween stwarza doskonałą okazją do spotkań z najbliższymi, zabaw w doborowym towarzystwie i przepysznych, czasem nieco strasznych, potraw. Jak zorganizować ten wieczór najmłodszym? Na które zabawy najlepiej postawić? Co umieścić w halloweenowym jadłospisie? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Baw się świetnie w Halloween
Baw się świetnie w Halloween ©123RF/PICSEL
Domowa sztuczna krew - idealna na HalloweenInteria DIY

Cukierek albo psikus!

Inspiracji nie brakuje
©123RF/PICSEL

Jedną z form dostarczenia rozrywki gościom jest zabawa "cukierek albo psikus". Wytnij z papieru wzór (np. dyni) i na jednej ze stron napisz słowo "cukierek" lub „psikus” wraz z opisem postaci lub czynności związanej ze świętem Halloween. Liczba wyciętych wzorów z napisami powinna być równa liczbie gości. Ten, komu przypadnie "cukierek", otrzymuje smakołyk - coś słodkiego lub owoc. Ten, komu przypadnie "psikus", musi odegrać postać lub wykonać czynność zapisaną na wyciętej karteczce.

Zgadnij…

Z odgrywaniem postaci lub scenek wiążą się inne zabawy cieszące się popularnością podczas święta Halloween. Uczestnicy imprezy mogą zabawić się w kalambury z odgadywaniem strasznych postaci. Ponadto, mogą zagrać w "zgadnij, kim jesteś". Jedna z osób ma na plecach przypiętą karteczkę z imieniem postaci. Musi odgadnąć, kim jest i w tym celu może zadawać pytania. Reszta uczestników może odpowiadać tylko "tak" lub "nie". Zwycięzca otrzymuje w nagrodę coś słodkiego. Zagadki można rozwiązywać także przez poszukiwanie ukrytego "skarbu" takiego jak maskotka, owoc, czy słodki upominek lub przez odgadywanie przedmiotów z zamkniętymi oczami. Wtedy jedna z osób ma na oczach zawiązaną chustę i odgaduje, jakiego przedmiotu dotyka. Ważne, by była to rzecz kojarzona ze świętem Halloween, np. pluszowy pająk, pluszowy potwór, skórka z pomarańczy, czy "palce wiedźmy”. "Odgadywać" można także przyszłość. Wtedy jedna z osób wróży innym gościom z fusów. Efekt zabawy będzie lepszy, gdy na imprezie pojawi się ktoś w przebraniu wróżki – koniecznie wyznaczcie tę osobę!

Z myślą o najmłodszych

Pomysłów na potrawy są setki
©123RF/PICSEL

Można też przygotować zabawy z myślą o najmłodszych. Jedną z takich zabaw jest tworzenie lampionu z dyni. W tym celu ktoś z dorosłych wycina otwór przy czubku owocu. Dzieci drążą miąższ i rysują dyni oczy, zęby i nos. Następnie wycina się te elementy i wkłada świeczkę do wnętrza wydrążonego owocu.

Innymi formami rozrywki dla najmłodszych jest konkurs na tworzenie stracha na wróble oraz rysowanie najstraszniejszej postaci na nadmuchanych balonikach. Inną zabawą przeznaczoną zarówno dla dzieci jak i dorosłych jest na przykład chwytanie zębami jabłek, ciastek lub owoców wiszących na sznurkach imitujących nici pajęcze bez dotykania tych smakołyków rękami.

Strasznie smacznie – czyli coś na (wampirzy) ząb

Oprócz świetnego wyglądu i niezapomnianych przeżyć ważne jest, by przygotować smaczny poczęstunek. W tym celu można przyrządzić dania lub przystawki takie jak zupa krem o smaku pomidorowo – dyniowym lekko pikantnie doprawiona, parówki zapiekane w cieście francuskim znane jako „palce wiedźmy” lub gotowane jajka przypominające gałki oczne.

Nie zapominaj też o słonych i słodkich przekąskach takich, jak: ciasteczka w kształcie pająków, dyniowy sernik, muffiny z dyni z podobiznami strasznych postaci, bezowe kości, czy babeczki z siecią pajęczą z lukru.

Ważne, by impreza się udała

Halloween to okazja do zabawy
©123RF/PICSEL

Istnieje wiele możliwości zorganizowania halloweenowej zabawy. Dorosłym uczestnikom podpowiadamy, że mogą urządzić seans filmowy i przypomnieć sobie horror Hitchcocka lub innych klasyków gatunku. Dobrym sposobem na zakończenie takiej imprezy może okazać się także tradycyjna zabawa taneczna w halloweenowych strojach przy odpowiednio dobranej muzyce. Ważne, by dobrej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół nie było końca. I niech wybrzmi słynne "cukierek albo psikus". Udanej imprezy!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas