Reklama

Hit ogrodniczy 2023! Miłośnicy roślin szaleją na punkcie tego trendu

Wierzba pleciona to atrakcyjna i przyciągająca wzrok roślina, która pięknie ozdobi zarówno ogród, jak i taras, czy też balkon. Może być wysadzana w ziemi i w donicy. Jej dekoracyjny zapleciony pień oraz bujna korona pełna niewielkich listków sprawi, że ogród będzie wyglądał jak z bajki.

Wierzba pleciona to atrakcyjna i przyciągająca wzrok roślina, która pięknie ozdobi zarówno ogród, jak i taras, czy też balkon. Może być wysadzana w ziemi i w donicy. Jej dekoracyjny zapleciony pień oraz bujna korona pełna niewielkich listków sprawi, że ogród będzie wyglądał jak z bajki. 

Ta niesamowita roślina zachwyciła internautów, którzy dopytują, gdzie można kupić takie drzewka, a także jak o nie dbać. Nie brakuje też pytań o to, jak zapleść wierzbę samodzielnie. Ogromne zainteresowanie ze strony internautów zwiastuje, że będzie ona prawdziwym hitem ogrodniczym 2023 roku!

Reklama

Zobacz również: Świetna roślina na żywopłot. Dlaczego warto sadzić żywopłot z cisu?

Pleciona wierzba - co to za roślina?

Wierzba pleciona to roślina stworzona z pędów wierzby wiciowej. Jej cienkie i długie gałązki, idealnie nadają się do takiego rękodzieła. Giętkie, a zarazem silne pędy sprawiają, że jest jedną z najchętniej wykorzystywanych wierzb koszykarskich, z której tworzone są najróżniejsze ozdoby oraz meble ogrodowe. 

Pleciona wierzba jest prosta w uprawie, wymaga jednak stałej wilgotności podłoża. Nie ma specjalnych wymagań, nadaje się dla początkujących, jest odporna na choroby i dobrze znosi zimę. Swoje pierwsze liście wypuszcza wczesną wiosną. W tym okresie warto ją przycinać, tak aby zachowała piękny kształt. 

Zobacz również: Koniecznie posadź pod tujami. Ożywisz ogród

"Też mi się takie marzą". Internauci są zachwyceni

Jedna z użytkowniczek Facebooka na grupie dla miłośników ogrodnictwa zaprezentowała efekt własnoręcznie wykonanej wierzby plecionej. W komentarzach nie brakuje słów zachwytu.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej zdjęć tych wyjątkowych roślin. Użytkownicy dzielą się swoim rękodziełem, a także fotografiami dorosłych roślin zdobiących ich ogrody. Widok jest naprawdę imponujący!

Zobacz również: Trawnika zazdrości mu całe osiedle. Wiosną stosuje w ogrodzie prosty zabieg

Kupić, czy zrobić samemu?

Wierzba pleciona dopiero zyskuje na popularności, dlatego nie wszędzie ją jeszcze dostaniemy. Niektóre sklepy ogrodnicze mają już takie rośliny w swojej ofercie, jednak ich ceny niejednego zwalą z nóg. Okazuje się, że wierzbę plecioną można wykonać zupełnie samemu! W internecie znajdziemy wiele instrukcji na temat tego, jak samodzielnie zapleść pędy.

Aby jednak to zrobić, należy najpierw umieścić je w dużej donicy wypełnionej uniwersalnym podłożem. Ziemię trzeba mocno ubić, aby następnie stabilnie trzymała wbijane przez nas witki, które powinny być przycięte pod skosem. Należy je umieścić wzdłuż obwodu donicy, po kilka witek koło siebie z zachowaniem niewielkiej przerwy pomiędzy grupami np. po sześć pędów. Następnie można przejść do zaplatania.

Tutaj sprawa się komplikuje, ponieważ zaplatanie wierzby do najprostszych nie należy. Proces ten wymaga wprawy, wyczucia, a także cierpliwości. Aby osiągnąć, jak najlepszy efekt warto skorzystać z wideo-poradników, które są dostępne m.in. na platformie YouTube. Oto jeden z nich:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wierzba | ogrodnictwo | trendy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy