Reklama

Reklama

IMGW alarmuje i mówi o „ekstremalnie wysokim zagrożeniu”. Najgorzej będzie na wschodzie

Rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski w rozmowie z mediami podał do informacji publicznej, że w ostatni weekend strażacy gasili aż 966 pożarów, z czego najwięcej interwencji (314) dotyczyło pożarów traw, a aż 113 pożarów lasów. Jednym z powodów tak wielu zgłoszeń jest susza, która już od kilku dni rozwija się w Polsce. Centrum Modelowania Meteorologicznego na Twitterze poinformowało, że w kolejnych dniach warunki mogą się pogorszyć. „Wtorek z ekstremalnym zagrożeniem pożarowym” – zapowiadają eksperci IMGW.

Czerwony pas podzielił Polskę

Informacje o zagrożeniach pożarowych pojawiły się w mediach już pod koniec zeszłego  tygodnia. Wówczas informowano, że największe prawdopodobieństwo pożarów lasów występuje w centralnym pasie Polski. Wyjątkowo słoneczny weekend sprawił, że sytuacja w kraju się nie poprawiła. Wręcz przeciwnie, z map Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że niektóre regiony Polski nadal są w niebezpieczeństwie.

Gdzie obecnie ryzyko pożarów jest największe? O tym wczoraj poinformowało Centrum Modelowania Meteorologicznego na Twitterze.

Prognozy nie napawają optymizmem

Niestety, nic nie wskazuje na to, że w przyszłych dniach sytuacja ma się poprawić.  Prognozy zapowiadają bowiem wysokie temperatury, słońce i silny wiatr. Jeżeli gdzieś kraju spadnie deszcz, będzie przelotny i niewystarczający, by zaleczyć problem. W związku z tym ostrzeżenia dotyczące ewentualnych pożarów mogą objąć swoim zasięgiem także inne obszary Polski. Z tego względu warto śledzić komunikaty na bieżąco. 

Reklama

***
Zobacz również: 

Co zamiast Chorwacji? Trzy alternatywne kierunki na wakacje 

To wydarzy się między 2022 a 2026 rokiem. Naukowcy ostrzegają!

Ile w tym roku trzeba będzie wydać na wakacje? Tak drogo jeszcze nie było  

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pożar | zagrożenie pożarowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy