Jacek Kleyff Rozmowa

Z tej niezwykłej rozmowy wyłania się biografia legendarnego artysty, a przede wszystkim wyjątkowego człowieka.

Jacek Kleyff Rozmowa
Jacek Kleyff Rozmowamateriały promocyjne

Wspaniała rozmowa. Jacek Kleyff mówi WSZYSTKO. Okazuje się, że nie wiedziałem, co Jacek Kleyff ma w środku. Teraz już wiem i jestem oszołomiony bogactwem. Książkę czytałem z rosnącą frajdą; poezja, muzyka, odkrycia językowe - wiadomo, ale do tego wątki biograficzne jak z powieści sensacyjnej, fascynujące opowieści himalajskie i nie tylko, a gdy dochodziło do wymiany poglądów, wykrzykiwałem w myśli "no tak!", "też tak uważam!". Tu - ugryzłem się w język - być może odstraszam pewien odłam (według sondaży trochę powyżej 20%) potencjalnych czytelników, ale całej reszcie gorąco polecam.

Jacek Fedorowicz

Jacek Kleyff - pacyfista, wegetarianin, poeta i "wszczepiacz" (wszczepia tekst w muzykę) - opowiada historię peerelowskiej i postpeerelowskiej Polski tak, że każdy chciałby przeżyć ją razem z nim. W realu. Ile się działo! Sztuka rosła w siłę, choć ludzie nie żyli dostatnio. Kwitły przyjaźnie, pojawiały się i przemijały wielkie miłości, domy były otwarte, poezja i wódka wszechobecna, a mityczni bohaterowie - na wyciągnięcie ręki. Bohema, której PRL dorobiła się wbrew woli przywódców i dość powszechnej inwigilacji - wiodła swoje alternatywne, pasjonujące życie. Książka Jacka Kleyffa powinna stać się lekturą obowiązkową nie tylko dla jego fanów, ale również dla badaczy najnowszej historii Polski. Mądra, zabawna, błyskotliwa, lekka, ale z poważnym, choć nienarzucającym się zbiorem morałów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. I poeta, i pijak, i kochanek i polityk. Także kobieta.

Magdalena Środa

Jacek Kleyff - polski bard, poeta, kompozytor i malarz, urodził się w 1947 roku w Warszawie. Ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej. Wspólnie z Januszem Weissem i Romanem Walisiakiem (zastąpionym później przez Michała Tarkowskiego) stworzył słynny teatrzyk Salon Niezależnych, z którym występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach. W latach osiemdziesiątych zamieszkał na wsi pod Lublinem; tam też powstały zalążki Orkiestry na Zdrowie, ukształtowanej ostatecznie w 1987 roku w Warszawie. Razem z ONZ w 1995 roku wystąpił na festiwalu Przystanek Woodstock w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim i otrzymał główną nagrodę publiczności.

Obecnie wraz z trzecią żoną mieszka pod Warszawą. Ma dwóch dorosłych synów. Prowadzi zajęcia artystyczne w szkole średniej.

W roku 2003 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas