Reklama

Jak pozbyć się pająków z domu?

Niektórzy ludzie postrzegają pająki jako ulubione zwierzątka domowe. Jednak zdecydowana większość woli, by te ośmionożne poczwary trzymały się od nich najdalej, jak to tylko możliwe. Na szczęście pozbycie się ich nie jest wcale takie trudne. Istnieje wiele skutecznych sposobów na zniechęcenie pająków do odwiedzin w naszym domu. Przygotowaliśmy dla was kilka najpopularniejszych. Nie zapomnijcie podzielić się nimi z zaprzyjaźnionymi arachnofobami.

Przesuń kosze na śmieci

Kosze ze śmieciami to ulubione miejsca przebywania owadów oraz całodobowy bufet dla pająków. Dobrym pomysłem będzie więc umieszczenie ich jak najdalej od domu. Dzięki temu ośmionożni goście będą rzadziej wpadać z niespodziewaną wizytą.

.

Znajdź kilka kasztanów

Nie jest do końca zrozumiałe, dlaczego metoda ta działa. Niektórzy badacze sugerują, że kasztany zawierają pewne substancje chemiczne, których pająki nie tolerują. Wystarczy umieścić je w rogach domu oraz w miejscach, gdzie wystąpić może wzmożony ruch pająków. Możesz również wyciąć w kasztanach kilka otworów, by wspomóc proces uwalniania środków chemicznych.

Reklama

Kup kota

Najlepszą ochroną przed pająkami może okazać się Puszek. Nasz czworonożny przyjaciel to przecież doświadczony myśliwy, który skutecznie zlikwiduje te małe, łażące po meblach potworki. Jeśli masz okazję skorzystać z pomocy futrzanego łowcy, zrób to bez zastanowienia.

Zasadź eukaliptusa

Wielu ludzi lubi przyjemny zapach eukaliptusa. Dla pająków jednak jest on niezwykle ciężki do zniesienia. Eukaliptus rosnący w naszym domu lub ogrodzie skutecznie zniechęci je do myszkowania po okolicy.

Zapal świece cynamonowe

Ich specyficzny zapach mocno kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Przynosi on z sobą także inną magię, nie związaną z magią świąt. Zapalona świeca cynamonowa pozwoli nam na dobre pożegnać ośmionożnych intruzów i oczyścić nasz dom z ich obecności.

Zadbaj o porządek

Rozumiem, że ścieranie kurzy i odkurzanie nie są najprzyjemniejszymi z domowych zajęć. Częste sprzątanie utrudni jednak pająkom założenie bazy w naszych domu. W końcu nikt nie lubi, gdy jego pajęczyny są regularnie niszczone.

Myj owoce

Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku bananów, które przynosisz do domu z supermarketu. Czasami można znaleźć wśród nich egzotyczne okazy pająków, które lepiej omijać z daleka.

Zawsze zabezpieczaj karmę dla zwierząt

Pomocne mogą okazać się tu plastikowe pudełka, które zabezpieczą karmę naszych pupili przed owadami. Dzięki temu pająki zaczną szukać bogatszych w pożywienie miejsc, zostawiając nas w spokoju.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pająki w domu | pająki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy