„Jak się kochają w niższych sferach”
Nowa komedia Teatru Kamienica to zupełnie inne spojrzenie na angielskie poczucie humoru, zabawa formą, teatralną konwencją i kolorem.
Symultaniczność zdarzeń, niezwykle dynamiczne tempo akcji i szlachetność w kreowaniu rzeczywistości w której nikt nie jest pewny niczyjej wierności ani prawdomówności.
Piotr Polk jako Frank- nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak jako jego perfekcyjna żona Fiona, wzorcowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku.
Rafał Królikowski jako jej kochanek Bob, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek i jego lekko zwariowana żona Teresa - Anna Oberc, prototyp hipiski, skupionej na wycinkach prasowych i "puszczaniu dymka".
A do tego dwie " przypadkowe ofiary" zamieszane w ukrycie zdrady - Grażyna Wolszczak jako Mary - szara mysz, przestraszona życiem oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości William, czyli Piotr Cyrwus.
Twórcy:
Reżyser Grzegorz Chrapkiewicz - aktor i reżyser teatralny, który 1981 ukończył PWST w Krakowie. Reżyserował w kilkunastu różnych teatrach w całej Polsce, m.in. Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Państwowa Opera Bałtycka, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Teatr im. Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Żeromskiego w Kielcach, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Capitol w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie, Teatr Kamienica w Warszawie. Autor takich warszawskich hitów teatralnych jak "Akompaniator", "Wariatka", "Gąska", "Za rok o tej samej porze".
Zdobywca wielu nagród: m.in. w 2002 otrzymał Nagrodę Oddziału ZASP w Katowicach za reżyserię "Lekcji Ionesco" w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej i nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za reżyserię "Wesela Figara" i "Luizy Miller" w Operze Bałtyckiej i "Nie teraz, kochanie" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 2004 roku dostał Laur Dembowskiego za dokonania artystyczne, a w 2005 - "Dziką Różę", nagrodę w plebiscycie publiczności dla najpopularniejszego przedstawienia w sezonie 2004/05 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach za spektakl "Nie teraz, kochanie".
Anna Oberc w roli Teresy Philips - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Współpracowała z teatrami Och-Teatr, Stu w Krakowie, Studio Buffo, Teatrem Bajka. Wystąpiła w filmach "Fenomen" (2010) w roli Jadźki (za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Złota Kaczka), "Rysa" (2007). Zagrała w wielu polskich serialach, m.in.: "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", "Majka", "Na dobre i na złe", "Samo życie", "Aida", "Figurant".
Andżelika Piechowiak w roli Fiony Foster - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, ukończyła Warszawską Akademię Teatralną. Współpracowała ze stołecznymi teatrami, takimi jak: Nowy, Komedia i Bajka, wystąpiła w filmach "Osiemnaście" "Jeszcze raz" i "Och Karol II". Popularność przyniosły jej liczne role telewizyjne, m.in. w serialach "Lokatorzy", "Pogoda na piątek", "Plebania", "Samo życie", "Na dobre i na złe", "Rodzina zastępcza", "Kopciuszek". Od czterech lat niezmiennie można ja oglądać w głównej obsadzie najpopularniejszej polskiej telenoweli "M jak miłość". W 2007 roku nagrodzona w plebiscycie "Gwiazdy jutra", nagrodą widzów telewizji "Kino Polska".
Grażyna Wolszczak w roli Mary Featherstone - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Grała na deskach takich teatrów jak Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Studio, Rozmaitości, Dramatyczny, Capitol i Polski w Warszawie. Wszędzie stworzyła wiele niezapomnianych ról. Zagrała pierwszoplanowe role w takich hitach kinowych jak "Gry uliczne", "Wiedźmin", "Ja wam pokażę". Ma na koncie wiele równie znanych telewizyjnych ról serialowych, jak choćby "Matki, żony i kochanki", "Na dobre i na złe", "Pierwsza miłość".
Piotr Cyrwus jako William Featherstone - aktor teatralny filmowy i telewizyjny, absolwent krakowskiej PWST. Ogromną popularność przyniosła mu rola w serialu "Klan", gdzie grał niezmiennie od 1997 do 2012 roku. Ogromne doświadczenie teatralne zdobył grając dziesiątki ról w Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Jaracza w Łodzi i w Teatrze STU w Krakowie, od 1992 roku aktor Teatru Starego w Krakowie. Wziął udział w takich produkcjach filmowych i telewizyjnych jak "Śmierć jak kromka chleba", "Lista Schindlera", "Cwał", "Miodowe lata", "Ojciec Mateusz". W 1990 roku zdobył Nagrodę za wykonanie monodramu "Zapiski oficera Armii Czerwonej" wg książki
S. Piaseckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.
Rafał Królikowski jako Bob Philips - jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, absolwent PWST w Warszawie. Zadebiutował w filmie Andrzeja Wajdy " Pierścionek z orłem w koronie", rok później odebrał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Przez prawie 15 lat był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, występował także na deskach Teatru Polskiego oraz Scena - Prezentacje w Warszawie. Ogromną popularność przyniosły mu role w przebojach kinowych - "Pół-serio", "Superprodukcja","Ciało". Na małym ekranie można go było oglądać w serialach "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Tango z aniołem", "Egzamin z życia" i "Teraz albo nigdy!"
Piotr Polk w roli Franka Fostera - aktor i piosenkarz, absolwent szkoły muzycznej i PWSFTviT w Łodzi. Od 1997 aktor Teatru Syrena w Warszawie, wcześniej występował w Teatrze Studio i Teatrze Powszechnym. Ma na swoim koncie ogromną liczbę ról filmowych i telewizyjnych, m.in. "Sztuka kochania", "Lista Schindlera", "Plabania", "Samo życie", "Kopciuszek", "Oficer", "Wiedźmy", "Miasto z morza", a ostatnio "Ojciec Mateusz". W 2008 nagrał płytę , "Polk in love", która została wydana w Polsce oraz na Wyspach Brytyjskich. Pamiętany także z udziału w drugiej edycji programu telewizji Polsat "Jak oni śpiewają" w którym zajął II miejsce.