Reklama

Reklama

Jak w tym roku będzie odbywać się kolęda?

Ze względu na wciąż rozwijającą się czwartą falę pandemii koronawirusa wizyty duszpasterskie budzą sporo wątpliwości. Jak będzie wyglądać kolęda w tym roku?

Czwarta fala pandemii koronawirusa przybiera na sile. Z dnia na dzień statystyki stają się coraz bardziej niepokojące, a to, czy koronawirus będzie rozprzestrzeniał się jeszcze bardziej, w dużej mierze zależy wyłącznie od nas i naszej odpowiedzialności. Kolejne obostrzenia wprowadzane są bardzo stopniowo i znacznie mniej restrykcyjnie, niż w zeszłym roku, a wiele osób decyduje się na przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską. 

Jak będzie wyglądać kolęda 2021/2022?

Informacje o formie, w jakiej będzie przebiegać kolęda 2021/2022, zależą przede wszystkim od ustaleń poszczególnych parafii w konkretnych województwach na podstawie wytycznych archidiecezji. 

Na stronach poszczególnych parafii już pojawiają się informacje o tym, że kolędy w tym roku się zaczęły. Niektóre parafie mimo wszystko stawiają na osobiste wizyty księży z zastrzeżeniem, że jeżeli któryś z domowników jest chory na COVID-19, powinien poinformować o tym wcześniej. W przypadku braku możliwości przyjęcia księdza z powodu choroby, za wiernych odprawiana będzie msza.

Są też miejsca, w których typowych wizyt duszpasterskich ze względu na zachowanie bezpieczeństwa w ogóle nie będzie. W takim wypadku księża będą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wspólne msze, które będą odpowiednikiem domowej wizyty duszpasterskiej. Z kolei ci wierni, którym bardzo zależy na domowej wizycie, będą zobowiązani do zgłoszenia takiej woli w specjalnym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.

Co ciekawe, niektóre parafie idące z duchem czasu zdecydowały się na to, aby księża odprawiali wizytę kolędową on-line.

Przeczytaj również: 

Reklama

Kiedy powinniśmy ubrać choinkę? Psycholodzy podzielili się radą

Ile kosztuje wynajęcie firmy sprzątającej na święta? Znamy stawki

Boże Narodzenie 2021. Jaką sukienkę wybrać na Wigilię i święta?

Zobacz również: 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje