Jak wyczyścić czajnik elektryczny?

Szybki sposób na gorącą wodę? Oczywiście, że czajnik elektryczny! Korzystamy z niego codziennie po kilkanaście razy, jednakże, czy wiemy jak utrzymywać go w dobrym stanie? Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Jak dbać o czajnik elektryczny? Jak go wyczyścić? Dziś przedstawimy wam kilka dobrych i sprawdzonych propozycji dbania o czajnik elektryczny.

Czajnik
Czajnik©123RF/PICSEL

Czajnikowa higiena

Higiena
©123RF/PICSEL

Dobrym nawykiem jest czyszczenie co trzy tygodnie naszego czajnika elektrycznego z kamienia i innych zanieczyszczeń, które powstają w miarę użytkowania. Twarda woda w mieszkaniu, to nie jest jedyna przyczyna zakamienienia czajnika. Jednakże, jeżeli zbagatelizujemy ten naturalny proces, związany z normalnym użytkowaniem, możemy być pewni, że czajnik wkrótce odmówi nam posłuszeństwa. Aby zapobiec wolnemu gotowaniu wody, ale także, by uchronić swój żołądek od problemów związanych z kamieniem, warto zastosować się do kilku propozycji wyczyszczenia czajnika.

Niezastąpione w kuchni

Niezastąpione
©123RF/PICSEL

Cytryna lub kwasek cytrynowy

Najlepszy i najszybszy sposób na wyczyszczenie wnętrza czajnika z kamienia i innych zanieczyszczeń. Wystarczy, że do zagotowanej uprzednio wody, wlejemy 3/4 szklanki soku z cytryny lub małe opakowanie kwasku cytrynowego i zostawimy na pół godziny. Po tym czasie, zagotujmy wodę raz jeszcze.

Po całym procesie czyszczenia należy wylać gorącą wodę, opłukać zimną i odstawić czajnik do ostudzenia. Jeśli za pierwszym razem nie udało nam się usunąć kamienia, cały proces powtarzamy, aż do skutku.

Płyn do zadań specjalnych

Ocet
©123RF/PICSEL

Jeżeli osad z kamienia w czajniku spędza nam sen z powiek, niezastąpiony okaże się ocet z sokiem z cytryny. Aby pozbyć się względnie szybko osadu, wystarczy zastosować odpowiednie proporcje:

- 1 szklanka octu

- 1/4 szklanka soku z cytryny

- pół szklanki wody

Ilość naszej mikstury czyszczącej ustalamy sami, w zależności od zanieczyszczenia czajnika. Następnie, po wlaniu jej do czajnika, musimy ją zagotować. Po zagotowaniu, zostawiamy czajnik na 45 minut.

Jeśli za pierwszym razem nie udało nam się oczyścić czajnika, proces powtarzamy - aż do skutku.

Nie tylko wnętrze ma lśnić!

art
©123RF/PICSEL

Oprócz czyszczenia wnętrza czajnika, trzeba także zadbać o jego zewnętrzny wygląd. Tutaj, na salonach, znowu pojawia się niezastąpiony ocet. Wystarczy nasączyć nim gąbkę, a następnie czyścić zewnętrzną część czajnika. Pamiętajmy, aby unikać twardych i metalicznych gąbek. Mogą one zarysować obudowę czajnika!

Jeśli mamy czajnik ze stali nierdzewnej, zdradzimy wam sposób na jego szybkie wypolerowanie.

Wystarczy, po uprzednim umyciu i osuszeniu, wypolerować go błyszczącą stroną folii aluminiowej. To naprawdę działa!

Podane powyższe sposoby na czyszczenie, działają nie tylko z czajnikiem elektrycznym!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas