Jak zostać sławną

Wielu z nas spędza sen z powiek pytanie - jak dać się zauważyć i zostać sławną, żeby wszyscy gimnazjaliści na przystankach prosili o autograf, żeby zapraszano nas na imprezy tylko dla VIP-ów... odpowiedź znajdziecie w książce Anny Powierzy "Jak zostać sławną".

Iza Strzelecka - bohaterka powieści - traci pracę w krośnieńskim radiu. W rodzimym miasteczku na nic, poza byciem księgową - co jest marzeniem jej mamy, nie ma perspektyw. Iza wyrusza więc na podbój stolicy, gdzie, wspierana przez przyjaciółkę ze szkolnej ławy Haneczkę, z uporem maniaka rozsyła CV wszędzie, gdzie się da. Tak trafia na casting do rozgłośni Twoje Radio. I - o dziwo - chcą ją tam, wielki świat stoi otworem! Szybko jednak okazuje się, że Izę czeka sława, ale nie jako wspaniałej spikerki z rozgłośni, której słucha cały świat... Poszukiwania dotyczyły bowiem obsady do nowego serialu "Miłość i zdrada" - tak rozpoczyna się jej kariera: gimnazjaliści na przystankach proszą o autograf, paparazzi śledzą, kocha się w niej najbardziej pożądany facet, jest zapraszana na imprezy tylko dla VIP-ów... Spełnienie marzeń. Czy jednak wszystko wygląda tak różowo, jak się Izie wydaje?

Reklama

"Jak zostać sławną" to zabawna historia zagubionej we współczesnym świecie dziewczyny, która przypadkiem dostaje swoje pięć minut - gra w serialu, jest sławna czyli rozpoznawalna. Kariera jakich dziś wiele - znanych z tego, że są znani, opowiedziana z przymrużeniem oka.

Debiutancka powieść Powierzy to uśmiech w stronę Joanny Chmielewskiej, która książkę aktorki rekomenduje. Fabuła oparta na nieporozumieniu, wątek kryminalny i warstwa językowa to aluzje do pisarstwa Pierwszej Damy polskiego kryminału.

"Jak zostać sławną" to pisarski debiut Anny Powierzy - wielbicielom seriali znanej bardziej jako Czesia z Klanu. Książka napisana sprawnie i z humorem. To idealna lektura na niedzielne leniwe popołudnie, łatwa, przyjemna i sprawnie napisana.
AP
Anna Powierza
Jak zostać sławną
Wydawnictwo Otwarte
Kraków 2008
Weź udział w konkursie i wygraj książkę Anny Powierzy!
Przeczytaj także

Dowiedz się więcej na temat: impreza | autograf | gimnazjaliści | VIP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje