Jednopłciowa para pingwinów "adoptowała" flaminga

Wrocławskie zoo pokazało zdjęcia uroczej jednopłciowej pary pingwinów zamieszkujących to miejsce. Okazuje się, że zwierzęta postanowiły ostatnio ozdobić swój domek różowym flamingiem. Fotografie szybko stały się hitem internetu. Zobaczcie sami aranżację wnętrza pingwinów!

Jednopłciowa par pingwinów żyje razem od kilku lat we wrocławskim zoo
Jednopłciowa par pingwinów żyje razem od kilku lat we wrocławskim zooFacebook

Forest i Bluey są jednopłciową parą pingwinów, która zamieszkuje wrocławskie zoo. Zwierzęta mają wspólny domek, nazywany willą. Ostatnio postanowiły zmienić jego wystrój, dodając plastikową zabawkę w postaci flaminga, którego znalazły w pobliskim basenie.

Jednopłciowa para pingwinów

Wrocławskie zoo napisało na swoim Facebooku, że do tej pory różowy flaming był po prostu zabawką pływającą w wodzie. Od teraz będzie ozdobną "rzeźbą" w domu pary pingwinów płci męskiej. Do wpisu dołączono urocze zdjęcia zwierząt i ich wnętrza.

Komentarze pod postem wrocławskiego zoo

Komentarze pod postem wrocławskiego zoo są w przeważającej większości bardzo pozytywne. Internauci zachwycają się pingwinami. Zwracają także uwagę na fakt, że ludzie powinni czasem brać przykład od zwierząt i ich braku uprzedzeń.

Wspaniała informacja! Żeby ludzie byli tacy mądrzy jak te pingwiny, świat byłby lepszym miejscem
Nawet pingwiny wiedzą, że dwie matki czy dwóch ojców są w stanie wychować dziecko, a ludzie mają z tym problem. A podobno jesteśmy myślącymi istotami.
No i fajnie! Cieszą się chłopaki życiem jak chcą! Życzę tego każdemu w tych trudnych czasach

Homoseksualność u zwierząt

Należy podkreślić również, że wrocławskie zoo świetnie poradziło sobie z temat, który mógł okazać się kontrowersyjny. Zarówno pod kątem językowym jak i merytorycznym wyjaśnili istotne kwestie. Homoseksualność wśród zwierząt istnieje od zawsze i jest czymś naturalnym.

U pingwinów przylądkowych homoseksualne pary odgrywają bardzo ważną rolę. Kiedy hetero rodzice umierają, lub porzucają swoje potomstwo, te adoptują osierocone młode i wychowują. Pary hetero przeważnie nie robią tego, ponieważ zajęte są wychowywaniem własnego potomstwa. Odchowane w ten sposób pisklęta są w pełni przystosowane do pingwiniej egzystencji
napisało wrocławskie zoo
„Zdrowie na widelcu”: Śniadanie jedzmy najwyżej godzinę po przebudzeniuPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas