Reklama

Reklama

Jednopłciowa para pingwinów "adoptowała" flaminga

Wrocławskie zoo pokazało zdjęcia uroczej jednopłciowej pary pingwinów zamieszkujących to miejsce. Okazuje się, że zwierzęta postanowiły ostatnio ozdobić swój domek różowym flamingiem. Fotografie szybko stały się hitem internetu. Zobaczcie sami aranżację wnętrza pingwinów!

Forest i Bluey są jednopłciową parą pingwinów, która zamieszkuje wrocławskie zoo. Zwierzęta mają wspólny domek, nazywany willą. Ostatnio postanowiły zmienić jego wystrój, dodając plastikową zabawkę w postaci flaminga, którego znalazły w pobliskim basenie.

Jednopłciowa para pingwinów

Wrocławskie zoo napisało na swoim Facebooku, że do tej pory różowy flaming był po prostu zabawką pływającą w wodzie. Od teraz będzie ozdobną "rzeźbą" w domu pary pingwinów płci męskiej. Do wpisu dołączono urocze zdjęcia zwierząt i ich wnętrza.

Komentarze pod postem wrocławskiego zoo

Komentarze pod postem wrocławskiego zoo są w przeważającej większości bardzo pozytywne. Internauci zachwycają się pingwinami. Zwracają także uwagę na fakt, że ludzie powinni czasem brać przykład od zwierząt i ich braku uprzedzeń.

Homoseksualność u zwierząt

Reklama

Należy podkreślić również, że wrocławskie zoo świetnie poradziło sobie z temat, który mógł okazać się kontrowersyjny. Zarówno pod kątem językowym jak i merytorycznym wyjaśnili istotne kwestie. Homoseksualność wśród zwierząt istnieje od zawsze i jest czymś naturalnym.

***

Zobacz również:

Iran: Lwica zabiła pracownika zoo

Żyrafa urodziła się w zoo w Austrii. Pierwszy raz od 10 lat

Uzbekistan: Matka wrzuciła córkę do wybiegu dla niedźwiedzi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: homoseksualność | pingwiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy