Reklama

Reklama

Jej mleko z piersi zrobiło się różowe. Pokazała je na Tik Toku!

Jo Johnson Overby, świeżo upieczona mama, była przerażona, kiedy zobaczyła, że jej mleko z piersi zaczęło mieć różowy kolor. Pokazała je na Tik Toku, podkreślając, że wygląda "jak mleko truskawkowe". Okazało się, że powód jest prosty.

Jo Johnson Overby miała za sobą około sześciu tygodni karmienia piersią, kiedy nieoczekiwanie zauważyła zmianę w swoim mleku. Z początku młoda mama była przerażona, jednak okazało się, że zmianę koloru mleka da się wyjaśnić.

Jej mleko z piersi stało się różowe. Wyjaśniła dlaczego

W filmie, który stał się viralem - obejrzało już ponad 12,6 miliona osób - kobieta podkreśla, że nikt nie powiedział jej, że w wypadku, gdy ma niemowlę i za każdym razem, kiedy zdecyduje się na karmienie piersią, jej mleko może być dostępne w różnych kolorach.

Pokazała też dwa pojemniki ze swoim mlekiem. W jednym pokarm jest biały. "Kolor, którego się spodziewasz, prawda?" - pyta Overby. Później pokazała drugi pojemnik - w nim mleko było różowe. Młoda mama zażartowała, że przypomina ono mleko truskawkowe.

Reklama

- wyjaśnia. Podkreśla też, że dziecko może pić takie mleko.

Pod jej filmem pojawiło się wiele komentarzy z podziękowaniem - większość osób nie miała pojęcia, że to możliwe.

Krew w mleku z piersi może się zdarzyć

Jak opisuje dla "The Sun" dr Emily Jacobs, "najczęstszą przyczyną zabarwionego krwią mleka matki są uszkodzone brodawki w wyniku karmienia piersią, takie jak pęknięcia lub pęcherze". Lekarka podkreśla, że w takiej sytuacji dobrze jest kontynuować karmienie piersią, aby nie zatkać przewodów.

Jak pomóc sobie w takiej sytuacji? "Można obkładać lodem brodawki między sesjami karmienia oraz nakładać krem na sutki po karmieniu" - wyjaśniła.

Przeczytaj też:

Po czym rozpoznać płeć dziecka? Najciekawsze nietypowe sposoby!

Szampański blond. Modny kolor włosów na jesień 2021

Staropolski piernik dojrzewający. Przepis idealny na święta

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mleko z piersi | karmienie piersią

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy