Już wiadomo, jaka pogoda czeka nas w wakacje. Jeden miesiąc sporym zaskoczeniem

Rozpoczął się sezon urlopowy, który potrwa co najmniej do końca sierpnia. Osoby wybierające się na wakacje w najpiękniejsze zakątki Polski, zastanawiają się, czy czeka słoneczny czy deszczowy wyjazd. Specjaliści z IMGW opublikowali właśnie prognozę pogody na lato 2024, z której dowiemy się, jaka aura będzie w najbliższych miesiącach. Jaka będzie pogoda w wakacje? Jeden miesiąc może urlopowiczów zaskoczyć.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne lato będzie bardzo ciepłe
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne lato będzie bardzo ciepłe123RF/PICSEL

Już wiadomo, jaka pogoda czeka nas w wakacje

Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na lipiec 2024 r. - październik 2024 r. została opublikowana na stronie IMGW. Wynika z niej, że tegoroczne lato będzie bardzo ciepłe, ale towarzyszyć nam będą również umiarkowane opady deszczu i burze. Wszystko wskazuje na to, że sezon urlopowy pod względem pogody będzie bardzo udany.

Jak informuje IMGW w lipcu, w całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Termometry będą wskazywać powyżej 20 st. C, ale niewykluczone, że czasami temperatura wyniesie 30 st. C.

Jeśli chodzi o opady w lipcu, to miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej.

W sierpniu pogoda nie ulegnie dużej zmianie. Czekają nas bardzo ciepłe dni z przelotnymi opadami deszczu. W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna się kształtować powyżej normy wieloletniej, a opady będą standardowe jak na tę porę roku, czyli bez niemiłych niespodzianek. Rzecz jasna, pojawią się burze, czasami nawet gwałtowne.

Prawdopodobnie we wrześniu będziemy cieszyć się z pięknej pogody
Prawdopodobnie we wrześniu będziemy cieszyć się z pięknej pogody123RF/PICSEL

We wrześniu przedłużenie pięknej pogody?

Niewykluczone, że wrzesień zaskoczy nas bardzo ładną pogodą. Specjaliści z IMGW prognozują, że średnia miesięczna temperatura powietrza powinna się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, na północnym wschodzie średnia miesięczna temperatura powietrza możliwa w zakresie normy. Oznacza to, że w wielu regionach temperatura powinna przekraczać 20 st. C.

Z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej.

W październiku pogoda zrobi się typowo jesienna. Prawdopodobnie częściej niż zazwyczaj w ostatnich latach będziemy sięgać po parasole, ponieważ miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej.

Zrobi się chłodniej w porównaniu do września, ale pocieszeniem jest fakt, że w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 - informuje IMGW.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}