Reklama

Reklama

Kammel o wystąpieniach publicznych

"Jak występować publicznie..." nie tylko w telewizji autorstwa Tomasza Kammela pomoże tym, którzy muszą zmierzyć się z publicznością i chcą zrobić to jak najlepiej.

"Jeśli lubisz ludzi i chcesz im coś dać, zostawić po sobie ślad, musisz najpierw zrobić na nich wrażenie, a potem wziąć się za ciężka pracę" - już na początku autor podręcznika do nauki wystąpień publicznych wyraźnie wskazuje na najważniejszy aspekt w kontakcie z odbiorcą.

Tomasz Kammel cały czas zwraca się bezpośrednio do czytelnika, co pozwala na przyjmowanie jego wskazówek jako porad bardzo osobistych. Ta forma zdecydowanie ułatwia przyswojenie wiedzy, którą ten doświadczony prezenter zdobywał przez lata pracy w telewizji, radiu i podczas prowadzenia zarówno prestiżowych imprez masowych, jak i mniejszych spotkań biznesowych.

Reklama

Tomasz Kammel zaczyna swój wykład od porządkującej temat wiedzy teoretycznej, od uwarunkowań biologicznych każdego człowieka, które determinują odbiór komunikatów zewnętrznych. Następnie przechodzi do części praktycznej. Przywołuje tutaj swoje doświadczenie, przytacza anegdoty, które, jak przekonuje, zawsze ułatwiają przyswojenie wiedzy.

Konsekwentnie zwraca uwagę na rolę emocji w wystąpieniu publicznym - bez nich odbiorca traci zainteresowanie tym, co mamy do przekazania. Omawia wszystkie błędy, które popełniamy, nie będąc wytrawnymi mówcami, i jednocześnie podaje rozwiązania, jak ich uniknąć. Kammel uczy oswajania... bestii, ale jednocześnie szacunku do niej.

Na koniec tego zajmującego wykładu połączonego z przykładami ćwiczeń, autor przedstawia kompendium wiedzy tak dla tych, którym przyszło występować przed kamerą, jak i dla tych, którym towarzyszy mównica i mikrofon.

Wydawnictwo G+J

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: książka | podręcznik | Tomasz Kammel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje