Reklama

Reklama

Karin Stanek. Autostopem z malowaną lalą, Anna Kryszkiewicz

"Jimmy Joe", "Malowana lala", "Tato, kup mi dżinsy", "Trzysta tysięcy gitar", "Chłopak z gitarą", "Jedziemy autostopem...". Chyba nie ma człowieka w naszym kraju, który nie słyszał o Karin Stanek. Każdy zna jej przeboje, wie, że miała dwa charakterystyczne warkoczyki, grała na gitarze, a na estradzie poruszała się tak, że zapierało dech! Mało kto jednak zna jej życie.

Biografia jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, napisana przez jej wieloletnią przyjaciółkę i menedżerkę. Historia dziewczyny z Bytomia, która śpiewać i grać nauczyła się sama, choć miała kłopoty z dykcją. Nie była pięknością, ale kiedy pojawiała się na scenie, porywała miliony, a aplauz po jej występach potrafił trwać pół godziny, ku utrapieniu bezradnych wobec woli tłumów konferansjerów.

Wieloletnia wokalistka słynnych Czerwono-Czarnych, potem solistka - Karin Stanek była wyjątkową artystką, wybitnie utalentowaną, a przy tym osobą szalenie skromną i naturalną. Na scenie była jak dynamit. Prawdziwa. Spontaniczna. Dosłowna.

Reklama

Anna Kryszkiewicz i Karin Stanek w zasadzie aż do śmierci wokalistki w 2011 roku pozostały sobie bliskie. Bez wątpienia nikt nie znał jej tak, jak ona. Wspomnienia i opowieści Karin, a także ich rozmowy, Kryszkiewicz zaczęła spisywać jeszcze w latach siedemdziesiątych. W książce ukazuje całą prawdę o "dziewczynce z warkoczykami", która podbiła serca milionów fanów. Książka jest pomnikiem wystawionym artystce, na który niewątpliwie zasłużyła.

Książka została wzbogacona o nowatorskie rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację Tap2C. Dzięki niej czytelnicy mogą wysłuchać piosenek z repertuaru Karin Stanek.

Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która pozwala m.in. na oglądanie filmów i zdjęć oraz na pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play i  AppStore.

O autorce

Anna Kryszkiewicz - wieloletnia przyjaciółka i menedżerka Karin Stanek. Z wykształcenia magister inżynier budownictwa lądowego, absolwentka szkoły muzycznej, a z powołania menedżer i autorka tekstów piosenek. Dzięki Stanek jej pasją stała się praca w branży artystycznej. Temu Anna Kryszkiewicz podporządkowała całe życie; do dziś współpracuje z wieloma artystami swojego pokolenia.

INTERIA.PL/Informacja prasowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy