Reklama

Reklama

“Karolina odNowa. 69 przepisów na młodość”

“Karolina odNowa. 69 przepisów na młodość” to trzecia z serii książka Karoliny i Macieja Szaciłłów. To opowieść dwojga kochających się ludzi, o tym, jak wspólnie poszukują sposobu, by skutecznie dbać o własne ciało i ducha oraz o tym, jak każdego dnia rozbudzają w sobie apetyt na życie.

Czujecie się zestresowani, przytłacza Was tempo życia, chcecie zacząć wszystko do nowa, ale nie wiecie, jak to zrobić?  A może zwyczajnie jesteście ciekawi, jak bardziej cieszyć się życiem i być w zgodzie ze sobą? Ta książka jest właśnie dla Was!

To, jak szybko i, w jaki sposób starzejemy się, zależy w dużej mierze od tego jak żyjemy. Stres, niewłaściwa dieta czy brak snu zmieniają nas od zewnątrz i od środka. Żeby odwrócić ten proces, chętnie wydajemy pieniądze na pielęgnację i kosmetyki, ale zapominamy o tym, co najważniejsze: o zmianie w naszym życiu, od której powinna zacząć się każda skuteczna terapia. Ale jak zmienić nasze życie, by dłużej cieszyć się młodością? Po bestsellerowej "Karolinie na detoksie" autorzy wracają z “Karoliną odNowa", dzieląc się z czytelnikami swoimi doświadczeniami. Książkę uzupełniają przepisy na proste i szybkie dania, które pomagają wrócić do młodzieńczej formy.

Reklama

Poszczególne rozdziały “Karoliny odNowa" poświęcone są czynnikom zdrowotnym i psychologicznym, które wpływają na kondycję naszego organizmu oraz wygląd. Autorzy korzystają ze współczesnej dietetyki, zdobyczy medycyny naturalnej (m.in. medycyny chińskiej i ajurwedy) i dzielą się własnymi doświadczeniami. Poza wspomnianymi przepisami kulinarnymi pokazują powiązania między oddechem, pożywieniem, snem, a pozytywnym nastawieniem. Czytelnicy znajdą tu zatem ćwiczenia oddechowe, które usprawnią proces oczyszczania organizmu (oddech usuwa aż do 80% toksyn z organizmu) oraz kąpiele (z solą, z chlorkiem magnezu, ziołowe), a także kilka prostych asan jogi, które rozluźniają, energetyzują ciało i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.

Szaciłłowie zwracają także uwagę na to, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa regularne, udane współżycie seksualne, pokazują proste ćwiczenia taoistyczne i tantryczne, które pomagają odpowiednio spożytkować energię seksualną oraz zwiększyć odczuwanie przyjemności.

Ludzie szczęśliwi nie tylko dłużej żyją, ale również dłużej wyglądają młodo. Każdy z nas ma swoją "receptę na szczęście". Istnieją jednak proste sposoby, które naturalnie podnoszą poziom endorfin. Jednym z nich jest jedzenie. “Karolina odNowa" to coś więcej niż książka z przepisami, to kompleksowe podejście do spraw ducha i ciała, to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną chwycić  los w swoje ręce i znaleźć życiową harmonię!

Maciej Szaciłło - Uwielbia gotować, interesuje się dietetyką, fotografią, uprawia jogę i medytuje. Jest autorem trzech książek: "Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy", "Fajna babka, ale ciacho" oraz "Przemytnicy na wakacjach". Wszystkie zawierają przepisy na zdrowe potrawy dla całej rodziny. Od kilku lat gotuje w "Dzień Dobry TVN", prowadzi warsztaty, promuje zdrowy styl życia.

Karolina Szaciłło - Uwielbia podróżować, nurkować, pisać, i... gotować. Fascynuje ją również sztuka oddechu, medytacja i joga. Z połączenia tych pasji narodził się projekt, który realizuje wspólnie z Maćkiem - MEDYtuJEMY, czyli warsztaty kuchni intuicyjnej, techniki oddechowe z relaksacją, wykłady o emocjach i ich przełożeniu na nasze życie i zdrowie (medytujemy.pl).

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy