Kobiety o tym imieniu są ambitne i niezależne. Mają też ogromną duchową moc
Nietypowe imię dla dziewczynki, które nie jest jednocześnie zbyt wymyślne? "Królowa" to doskonały wybór. To imię jest obecnie rzadko nadawane, ale na ziemiach polskich było znane już w XIV w. Kobiety te są niezależne, energiczne i ambitne. Cechuje je także potężna duchowa moc.
Spis treści:
Pochodzenie imienia Regina
Imię Regina ma swoje źródła w łacinie, gdzie "regina" oznacza "królową". W katolickiej tradycji bywa ona łączona z imieniem Matki Boskiej Królowej Niebios, które po łacinie brzmi Regina Coeli. Pierwsze wzmianki o Polkach noszących imię Regina, pochodzą z XIV wieku.
Zobacz również: Oznacza "czysta" i "bez skazy". Popularne imię dla dziewczynki
Regina to kobieta ambitna i niezależna
Reginy jak na królowe przystało, są kobietami o niezależnych poglądach i wielkich ambicjach. To niekiedy przeradza się w zbytnią pewność siebie, władczość i obwinianie otoczenia o własne porażki. Jednocześnie kobiety o tym imieniu są energiczne, pomysłowe i elokwentne. Jeśli wybiorą duchową drogę, związaną z ich numerologiczną liczbą, dziewiątką — są zdolne do wielkich poświęceń i charakteryzują się ogromną duchową siłą i intuicją.
Popularność imienia Regina
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego imię Regina nosi 47 tysięcy Polek. "Królowa" nie cieszy się jednak dużą popularnością wśród rodziców nowonarodzonych dzieci. W 2021 r. jedynie 82 dziewczynkom nadano to imię, a w pierwszej połowie 2022 r. pojawiło się ono w aktach urodzenia jedynie 13 Polek. Regina może być zatem dobrym pomysłem dla rodziców, którzy chcą znaleźć nietypowe imię dla dziewczynki, a nie chcą wybierać orientalnie brzmiących.
Zobacz również: "Cudzoziemka". To imię nosi pół miliona Polek
Imieniny Reginy
Reginy świętują swoje imieniny aż cztery razy w roku: 18 stycznia, 17 marca, 7 września i 21 listopada.
7 września kościół katolicki wspomina świętą Reginę z Alezji - wczesnochrześcijańską dziewicę i męczennice. Choć urodzona w pogańskiej rodzinie została wychowana przez piastunkę w wierze chrześcijańskiej. Gdy dowiedział się o tym jej ojciec, wygnał obie kobiety z domu. Żyły one skromnie i spokojnie, aż do momentu, gdy prefekt Galii - Olybriusz dowiedział się, że Regina jest nie tylko piękną kobietą, ale również córką znamienitego rodu. Postanowił skłonić ją do małżeństwa, musiała jednak wyrzec się swej wiary. Pomimo uwięzienia i tortur Regina trwała na modlitwie. Ostatecznie została ścięta 7 września 286 r.