Reklama

Komunijny trend budzi kontrowersje. Zestaw jak na wieczór panieński?

Korona, atłasowy szlafrok, białe kapcie i wieszak z krzyżem. Tak ma wyglądać nowa komunijna moda. Na liście trendów znalazł się zestaw przypominający ten, który noszą panny młode na wieczorach panieńskich.

Pierwsza komunia święta to w wielu rodzinach wielkie, nie tylko religijne przeżycie. Coraz ważniejsze stają się tutaj kwestie finansowe, a przyjęcia w niektórych przypadkach zamieniają się w miniwesela. Wiele osób zamiast skromnych uroczystości organizuje duże imprezy w wynajętych salach, podczas których nie brakuje atrakcji.

Ważny jest również ubiór dziecka. W niektórych parafiach obowiązują jednakowe dla wszystkich dzieci stroje, a w innych dziewczynki noszą sukienki, a chłopcy garnitury.

Piniata. Kontrowersyjna rozrywka na komunii

W każdym sezonie komunijnym pojawiają się nowe "komunijne trendy". Ostatnio głośno było o piniatach.

Reklama

Ta papierowa forma pełna słodyczy cieszyła się ogromną popularnością, a naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszła pewna małopolska firma. W swojej ofercie zaproponowała piniatę komunijną z napisem IHS. Internauci zastanawiali się, czy nie jest to już przekroczenie pewnej granicy.

"Cyrk komunijny trwa w najlepsze. Mam nadzieję, że jak będę miał dziecko, to już czas tych komunii minie. Komu to potrzebne?"- komentował jeden z naszych czytelników.

"Jest popyt, więc jest i podaż, czego nie rozumiecie? Gdybyście nie kupowali, nikt by tego nie produkował" - dodał inny komentujący.

Zobacz również: "OK boomer! Czy ty w ogóle coś rozumiesz?"

Stylizacja jak u panny młodej?

Kontrowersje budziły też komunijne stylizacje z welonem i suknią w stylu księżniczki czy przyjęcia z dodatkowymi atrakcjami. To jednak nie koniec. Teraz gorąca dyskusja dotyczy pewnego zestawu, który zaprezentowała na swoim TikToku jedna z użytkowniczek. 

Chodzi o spersonalizowany komplet przedkomunijny dla jej siostrzenicy. Co wchodzi w jego skład? Atłasowy szlafrok, białe kapcie, wieszak z krzyżem.

Zestaw łudząco przypomina ten, który noszą panny młode na wieczorach panieńskich. Pokazana w wideo dziewczynka ubrana w swój przedkomunijny zestaw prezentuje go na tle bogato zdobionej sali. Za podkład muzyczny wideo posłużyła piosenka Stevie Wondera "Isn’t she lovely?".

Zobacz również: Ile pieniędzy dać na komunię do koperty w 2022 roku?

***

Zobacz również: 

Jak ubrać się na komunię? Przydatne rady

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: I Komunia Święta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama