Koniecznie miej je przy sobie w sylwestra. Przyciągną do ciebie pieniądze w 2023 r.

W sylwestra żegnamy stary 2022 rok, wielu z nas chciałoby wraz z nim pożegnać także inflację i problemy finansowe. Eksperci nie mają jednak dla nas zbyt optymistycznych wieści. To oznacza, że w 2023 r. będziemy potrzebować więcej pieniędzy, a te mogą do nas przyciągnąć — według ludowych wierzeń — trzy przedmioty, które należy nosić przy sobie 31 grudnia.

Przyciągną do ciebie pieniądze. Miej je przy sobie w sylwestra
Przyciągną do ciebie pieniądze. Miej je przy sobie w sylwestra123RF/PICSEL

Wyjmij monetę z portfela, w sylwestra jej miejsce jest gdzie indziej

Jak stać się bogatym w 2023 r.? Sylwestrowe przesądy mówią, że 31 grudnia należy nosić ze sobą trzy przedmioty, których posiadanie ma zapewnić dobrobyt w nadchodzącym roku. Pierwszym z nich jest moneta. Jednak w sylwestra nie wkładamy jej, jak zazwyczaj do portfela, ale do... buta! Moneta w bucie podczas sylwestra ma zapewnić bogactwo w nadchodzących roku. Choć może być to nieco niewygodne, to mała cena za zyskanie fortuny.

W sylwestra koniecznie odwiedź bankomat

Inny przesąd mówi, że jeśli chcemy przyciągnąć do siebie pieniądze w nadchodzącym 2023 r., w wieczór sylwestrowy powinniśmy mieć przy sobie banknot o dowolnym nominale. W świecie plastikowych kart i płatności przez telefon coraz rzadziej miewamy je w portfelu. Dlatego 31 grudnia warto odwiedzić bankomat, aby mieć pewność, że tego dnia będziemy mieć przy sobie jakiś banknot.

Moneta w butach podczas sylwestra ma zapewnić bogactwo w nowym roku
Moneta w butach podczas sylwestra ma zapewnić bogactwo w nowym roku123RF/PICSEL

Rybia łuska zapewni finansowe powodzenie

Kolejnym sylwestrowym przesądem, który ma zapewniać powodzenie w nowym roku, jest noszona w portfelu rybia łuska. Jednak nie może to być dowolna łuska — musi ona pochodzić z wigilijnego karpia. Nasi przodkowie wierzyli, że taki amulet chroni przed kradzieżami i oszustami. Łuska ma nas też powstrzymywać od lekkomyślnego wydawania pieniędzy w nadchodzącym roku — a to z pewnością się nam przyda. Wkładając łuskę do portfela 31 grudnia, należy pamiętać, że musi ona pozostać w nim aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.

„Zdrowie na widelcu”. Ciemne owoce chronią przed rakiemPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas