Reklama

Królowa Elżbieta II: perły, rękawiczki i torebka - ważne elementy ubioru

Ulubione przez królową brytyjską Elżbietę II kapelusze były niejednokrotnie komentowane przez prasę. O torebkach i sposobie ich noszenia wiemy wiele. Innym stałym elementem stroju Elżbiety II są także perły i rękawiczki.

Z ozdobnych akcesoriów ulubionym dodatkiem stroju królowej Elżbiety II są perły. Najchętniej królowa zakłada potrójny sznur pereł, nie za długi, układający się na dekolcie. Perły pasują praktycznie do każdego ubioru i są wyznacznikiem elegancji i stylu.

Innym niezbędnym dodatkiem do stroju królowej brytyjskiej są rękawiczki. Zwykle Elżbieta II wybiera białe rękawiczki z dżerseju. Jak się okazuje, królowa nie zdejmuje ich nawet wtedy, gdy wypełnia niektóre obowiązki. Gdy np. wygłaszała swe przemówienie w Izbie Lordów, podczas otwarcia posiedzenia Parlamentu, królowa trzymając w ręku kartki z tekstem przemowy, przewracała je, mając wciąż rękawiczki na rękach, co na pewno nie było łatwe...

Reklama

Oczywiście, ulubionym akcesorium królowej Elżbiety II jest nieodłączna torebka. Niektóre sygnały królowa wysyła właśnie za pomocą tego ulubionego akcesorium. Wszystko jest dobrze, gdy torebka po prostu wisi na przedramieniu królowej. Kiedy Elżbieta II chce już podsumować rozmowę, po prostu przekłada torebkę z jednego ramienia na drugie. Dla jej asystentów to jest sygnał: ten ruch sygnalizuje koniec spotkania lub wręcz mówi: "Ten facet jest denerwujący. Przyjdź natychmiast, pomóż mi", informowali eksperci z otoczenia królowej na łamach "Elle UK".

Również księżna Diana używała torebki w konkretnym celu. Mała kopertówka w ręku nierzadko służyła Dianie za zasłonę, gdy ta wysiadała z samochodu. Dzięki temu Diana, która często nosiła wydekoltowane stroje, nie pozwalała wszędobylskim fotoreporterom przyłapać się w niekomfortowej sytuacji... (PAP Life)

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy