Reklama

Reklama

Królowa pszczół

Opowieść o grupie przyjaciół - członków amatorskiego chóru, dla których tournée po Europie okaże się czasem prób i życiowych zmian. Umiejętne stawianie pytań i udzielanie trafnych odpowiedzi, prawda o ludzkim losie, szczypta poczucia humoru i nade wszystko odwołania do sztuki i naszych kulturowych korzeni - to "znaki firmowe" pisarstwa Katarzyny Krenz.

Europa - wiosna - podróż, a także... nowe przyjaźnie i, oczywiście, miłość. A to dobre tło, by taka podróż - w pierwotnym zamyśle przez niektórych bohaterów traktowana jako ucieczka "od" i okazja do oderwania się od dotychczasowego życia - zmieniła się w podróż "ku" czemuś dobremu i nowemu. Bo czasem tak właśnie bywa: życie wydaje nam się tak trudne, iż jedynym wyjściem z sytuacji staje się po prostu wyjście z domu. Wyjazd. Ucieczka. I wyjeżdżamy. Uciekamy. Albo - jak w "Królowej pszczół" - wyruszamy na tournée z zespołem teatralnym. Gdzieś tam jest Świat i Ludzie, którzy sprawiają, że nagle wszystko zaczynamy widzieć inaczej. Tak naprawdę "Królowa" to tylko pozornie książka o podróży grupy przyjaciół przez Europę. Każda podróż nas odmienia. Bo w rzeczywistości poznanie świata prowadzi do poznania siebie, jest podróżą w głąb nas samych. - opowiada o przesłaniu książki Katarzyna Krenz.

Reklama

Katarzyna Krenz (ur. w 1953 w Gdańsku) pisarka, tłumaczka, poetka, malarka. Pisze eseje i felietony, jest laureatką I nagrody w konkursie poetyckim Ogólnopolskie Spotkania Pokoleń (Kruszwica 2010). Swoje akwarele wystawiała w Niemczech, Chorwacji i Polsce. Należy do nielicznej grupy autorów, którzy, opowiadając historie, potrafią sprawić, że możemy usiąść z ich bohaterami przy jednym stole i napić się herbaty pachnącej świeżymi płatkami róż - jak "W ogrodzie Mirandy" (2008), czy odkryć sens życia nie w karierze i bezwzględnym dążeniu do celu, lecz po prostu w życiu - jak bohaterowie "Lekcji tańca" (2009).
Katarzyna Krenz
Królowa pszczół
Wydawnictwo Literackie
premiera: 2 czerwca

Wydawnictwo Literackie
Dowiedz się więcej na temat: pszczoły | królowa | ksiażka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy