Reklama

Reklama

Krucha i trudna miłość

"Miłość. Reaktywacja" Hanny Samson to piękna i mądra książka o trudnej i kruchej miłości do matki, o przemijaniu i dojrzewaniu, a także o tym, jak rodzina determinuje los poszczególnych jej członków.

Człowiek jak kamyk zanurza się w niej coraz głębiej, kręgi rozchodzą się po tafli wody, ale po chwili odbijają się od brzegów, żeby powrócić. Nawet jeśli jest w tym procesie wiele cierpienia, jest też zazwyczaj i miłość. Trzeba tylko nauczyć się ją rozpoznać we właściwym momencie, a jeśli będzie już za późno, znaleźć chociaż pociechę w pamięci.

Reklama

Niekiedy potrzebujemy czasu, aby pokochać własną matkę. Dochodzi się do tej miłości mozolnie, scalając rozrzucone fragmenty wspólnego życia, które dopiero po dokładnym obejrzeniu okazują się rzeczywiście cenne. Drobiazgi i okruchy wspomnień po latach układają się w nowy wzór, a osoba, która wydawała się nam bliska, staje się naprawdę droga. Ale czasami, żeby to zrozumieć, trzeba spóźnić się z uczuciem.

Hanna Samson zadebiutowała w 1996 roku głośną powieścią "Zimno mi, mamo". W 2000 roku ukazała się jej "Pułapka na motyla", a rok później 7 opowiadań o miłości i jedno inne. Jest psychologiem, dziennikarką, redaktorką. Przez ostatnie lata prowadziła dział psychologii w "Twoim Stylu".

Dowiedz się więcej na temat: Samson | miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje