Reklama

Książę William zaskoczył Brytyjczyków. Stali w osłupieniu i nie wierzyli własnym oczom

Grupa głodnych londyńczyków postanowiła skorzystać z wegańskiej oferty stojącego na ulicy food trucka. Klienci nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy jedzenie podał im następca brytyjskiego tronu. Co książę William robił w ulicznym food tracku?

Książę William wprawił londyńczyków w osłupienie

Londyńczycy, którzy postanowili skorzystać z oferty food trucka serwującego wegańskie burgery, przecierali oczy ze zdumienia. Na nagraniu widać ich niepewność, czy to rzeczywiście następca brytyjskiego tronu właśnie podaje im jedzenie? Konsternacja była tak duża, że jeden z pracowników burgerowni postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości:

"Tak, to książę William" - słyszymy na nagraniu.

Syn Karola III nie tylko podawał jedzenie, ale również wyjaśniał im powód swojego pobytu w food tracku.

Zobacz również: Księżna Kate zachwyciła na finale Wimbledonu. Wybrała sukienkę w kolorze trawy

Reklama

Dlaczego książę William serwuje burgery?

Dlaczego książę Walii podaje burgery przechodniom? Czyżby następca brytyjskiego tronu musiał dorabiać? Nic z tych rzeczy. Obecność księcia Williama w food tracku była częścią inicjatywy podjętej wspólnie z twórcami youtubowego kanału - Sorted Food. Następca brytyjskiego tronu skontaktował się z youtuberami i zaproponował im współpracę przy stworzeniu bezmięsnego burgera zrobionego z pomocą innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które zdobyły główną nagrodę w konkursie The Earthshot Prize w 2022 roku.

The Earthshot Prize powstał z inicjatywy księcia Williama. Celem projektu jest promowanie nowych idei, które mają pomagać w rozwiązywaniu największych środowiskowych problemów na naszej planecie. Obecność księcia Walii była nie tylko miłym zaskoczeniem dla przechodniów, ale również okazała się marketingowym strzałem w dziesiątkę. O filmiku, który w niedzielę został udostępniony na kanale Sorted Food rozpisują się już media na całym świecie. Obecność księcia Williama znacząco przyczyniła się promocji całego przedsięwzięcia. 

Zobacz również: Książę William i księżna Kate nie chcą nawet o tym myśleć. Chodzi o małą Charlotte

Najbardziej prestiżowa ekologiczna nagroda na świecie

The Earthshot Prize została zainicjowana przez “Królewską Fundację Księcia i Księżnej Walii" z inicjatywy księcia Williama w 2020 roku. Swoją ostateczną formę nagroda zyskała w 2022 roku, wtedy też poznaliśmy pięciu pierwszych jej finalistów. Celem konkursu jest poszukiwanie niezwykłych rozwiązań, które pozwoliłby stawiać czoła największym środowiskowym wyzwaniom XXI wieku. Laureaci otrzymują nagrodę w wysokości miliona funtów. 

Jak podkreślają organizatorzy, do 2030 roku, dzięki nagrodzie zostanie sfinansowanych około 50 innowacyjnych projektów na rzecz środowiska. Twórcy określają swój pomysł jako "najbardziej prestiżową ekologiczną nagrodę na świecie".

Zobacz również: Przyłapali Williama i Kate! Tak zachowują się prywatnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama