Reklama

Reklama

Księgowy z Łodzi wygrał milion. Pytanie o "Modlitwę dziewicy" go nie zaskoczyło

W polskiej edycji "Milionerów" po raz kolejny padła główna wygrana. Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski z Łodzi. Droga do miliona była emocjonująca i bardzo długa - grę pana Tomasza mogliśmy śledzić przez aż trzy odcinki programu.

Kiedy usłyszał pytanie za milion, po chwili zastanowienia, przyznał, że zna na nie odpowiedź. Wiedział, że kompozytorką tego utworu jest Polka. Poprosił więc o zaznaczenie jedynej, jak mu się wydawało, możliwej odpowiedzi. 

Tomasz Orzechowski został piątym zwycięzcą w historii polskiej edycji "Milionerów". Co zrobił z wygraną? W programie opowiadał, że marzy o podróży do Nowego Jorku, więc część pieniędzy będzie mógł przeznaczyć na ten cel.

Reklama

Ciekawostką może być to, że pan Tomasz jest już teleturniejowym weteranem. Wcześniej występował w programach "Va Banque", w którym zgarnął ponad 60 tys. zł i "Jeden z dziesięciu", który zakończył z wygraną 10 tys. zł.

"Modlitwa dziewicy" w pytaniu za milion w "Milionerach"

Kto w połowie XIX w. skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

A) Franciszek Liszt z Raiding

B) Edward Grieg z Bergen

C) Robert Schumann z Zwickau

D) Tekla Bądarzewska z Mławy

A jak tobie poszłoby w "Milionerach"? Sprawdź się w pytaniach za milion

W polskiej edycji programu "Milionerzy" pytanie za milion padło 28 razy. Chcesz sprawdzić, czy tobie również udałoby się zgarnąć milion? Sprawdź, czy poradzisz sobie z tymi pytaniami w naszym quizie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej) | pytanie za milion złotych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy