Leśnik pokazał genialny trik na pozbycie się kleszczy

Kleszcze, czyli prawdopodobnie najbardziej znienawidzone przez człowieka stworzenia, już od dobrych kilku tygodni atakują ludzi i zwierzęta. I choć w internecie nie brakuje porad, jak chronić się przed tymi pasożytami, to jednak najnowszy trik autorstwa jednego z leśników stał się prawdziwym hitem.

Kleszcze czekają na swoje ofiary w lasach i wysokich trawach
Kleszcze czekają na swoje ofiary w lasach i wysokich trawach123RF/PICSEL

Jak możemy chronić się przed kleszczami?

O kleszczach napisano już w zasadzie wszystko, i dzięki temu, jako społeczeństwo mamy coraz większą świadomość, jak chronić się przed tymi krwiopijcami oraz co należy robić, kiedy kleszcz wbije się w naszą skórę.

Podstawą, rzecz jasna, jest regularne i dokładne oglądanie ciała po każdym powrocie ze spaceru czy pikniku, gdyż jak wiadomo - kleszcz w momencie wbicia się w skórę - wypuszcza do niej pewnego rodzaju znieczulenie, przez co trudno jest poczuć moment ataku pasożyta.

Ponadto wybierając się do lasu, powinniśmy zakładać ubrania z długim rękawem, długie spodnie i solidne buty, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko wpełznięcia kleszcza na naszą skórę. Warto także postawić na odzież w jasnym kolorze, gdyż łatwiej nam będzie zlokalizować kleszcza, kiedy ten pojawi się na naszym ubraniu.

Kleszcze podczas wbicia się w skórę wpuszczają specjalne znieczulenie
Kleszcze podczas wbicia się w skórę wpuszczają specjalne znieczulenie123RF/PICSEL

Świetnym rozwiązaniem chroniącym przed kleszczami są specjalistyczne spreje i maści, które zawierają składniki odstraszające pasożyty.

Genialny trik leśnika na kleszcze

Jeden z leśników Karkonoskiego Parku Narodowego podzielił się z internautami swoim świetnym sposobem na usuwanie kleszczy zgromadzonych na ubraniu. Trik jest o tyle ciekawy, gdyż niewielkich rozmiarów kleszcze w postaci nimfy, są bardzo trudne do dostrzeżenia na odzieży. Jednak przy użyciu pewnego narzędzia, możemy dokładnie pozbyć się ich z bluzy czy spodni. O czym zatem mowa?

Otóż leśnik do usuwania kleszczy używa zwykłej rolki do ubrań, która zasadniczo służy do zbierania paprochów i kurzu z tkaniny. Rolkę z powodzeniem możemy używać do "wyłapywania" kleszczy, które przyklejają się do jej klejącej powierzchni. Proste i skuteczne!

Mieszkańcy Krakowa cieszą się z nowego miejsc. Zakrzówek pęka w szwachKarolina Burda, Karolina BurdaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas