Reklama

Linia lotnicza wprowadza "strefę tylko dla dorosłych". Internauci pokochali ten pomysł

Turecki przewoźnik postanowił zaskoczyć pasażerów i zaproponował nowe rozwiązanie. Czym jest strefa "Adults Only"? Internauci uważają ten pomysł za strzał w dziesiątkę. Ile będzie kosztował taki bilet? Tanio nie będzie.

Linia lotnicza wprowadza strefę "Adults Only". Ile będzie kosztował taki bilet?

Od znajomych można usłyszeć różne historie związane z podróżami samolotem. Jedne przebiegają bezproblemowo, inne zaś bywają kłopotliwe. Czasem napatoczymy się na wczasowiczów, którzy zbyt wcześnie rozpoczęli świętowanie wakacji, a innym razem trafimy na gburowatego współpasażera. Dla wielu problemem stają się również dzieci w samolotach. Dotyczy to w dużej mierze małych pociech, które nie czują się komfortowo podczas lotu i całą drogę płaczą. Niektórzy pasażerowie są wyrozumiali, a zwłaszcza ci, którzy również są rodzicami. Jednakże wielu z nich nie chce wysłuchiwać płaczu dziecka przez 3 godz. podróży.

Reklama

Jedna z linii lotniczych Corendon wpadła na kontrowersyjny pomysł. Chce wprowadzić do samolotów strefę "Adults Only"". W ramach testu, taki lot odbędzie się 3 listopada 2023 roku na trasie Amsterdam-Curacao dla 93 pasażerów. Jak będzie wyglądać taka strefa ? Otóż przednia część samolotu ma zostać odgrodzona kotarami i ścianą. Taki bilet będą mogły wykupić tylko osoby, które ukończyły 16 lat. 

Założyciel Corendon, Atilaya Uslu dla portalu nltimes.nl wyjaśnił, że takie rozwiązanie będzie pozwalać cieszyć się innym podróżą, bez martwienia się tym, że ich dzieci narobią hałasu. Jednak jak można się spodziewać, nic nie jest za darmo. Taka usługa będzie kosztowała 100 euro więcej niż zwykły bilet. Łącznie koszt miejsca w strefie przeznaczonej dla osób dorosłych będzie kosztować 145 euro, czyli ok. 650 zł. 

Zobacz również: Czego nie kupować na wakacjach za granicą? Za te pamiątki grozi więzienie 

W mediach społecznościowych aż huczy. Internauci są w niebo wzięci tym pomysłem


Internauci na wiadomość o takim rozwiązaniu zareagowali bardzo pozytywnie. W sieci można dostrzec wiele przychylnych komentarzy na ten temat. 

Dobrze przyjęli taką wiadomość także rodzice. I postanowili okazać wyrozumiałość dla osób, które nie mają dzieci lub podróżują bez nich.

Zobacz również: Posumowanie sezonu letniego w Zakopanem. Ile wydają turyści z Bliskiego Wschodu?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróże | linie lotnicze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy