Reklama

Reklama

Madryt: Świetny pomysł na jesienny citybreak

Krótkie weekendowe wycieczki to świetny pomysł, jeśli wykorzystałaś już swój urlop, ale wciąż odczuwasz potrzebę, aby gdzieś się wyrwać. Możesz skorzystać z naszego przewodnika po jednej z najbardziej słonecznych i tętniących życiem stolic świata.

Madryt to stolica Hiszpanii i jej największe miasto. Mimo, że posiada nowoczesną infrastrukturę, można natknąć się w nim na wiele historycznych dzielnic i ulic. W Madrycie znajdziesz wszystko, co potrzebne jest do pełnego relaksu: wspaniałe jedzenie, mnóstwo modnych butików oraz szalone nocne życie.

Reklama

Jedzenie

Hiszpanie rozpoczynają dzień znacznie później i nie zdarza im się wstawać skoro świt. Dlatego większość restauracji i pubów zapełnia się dopiero o dziewiątej lub dziesiątej w nocy i pozostaje otwarta do wczesnych godzin porannych. Niestety, dwudniowa wycieczka to także walka z czasem i logistyczne wyzwanie, dlatego poranne wylegiwanie się musicie zostawić rodowitym mieszkańcom miasta. 

Jeśli zmęczy was zwiedzanie i chciałybyście zjeść coś wcześniej, polecamy skręcić w boczne uliczki, gdzie znajdziecie oryginalne tapas i wyjątkowe kawiarnie. Znajdziecie tam posiłki w cenach od 6 do 13 euro za zestaw 3-4 tapas. Wieczorem koniecznie wybierzcie się do restauracji w centrum miasta. Jeśli planujecie wycieczkę z wyprzedzeniem, postarajcie się zrobić wcześniej rezerwację stolika. Hiszpanie codziennie spotykają się przy kolacji w stołecznych knajpach, więc zawsze brakuje w nich miejsca. Podróżujących w większych grupach zachęcamy do zamówienia kilku dań z menu. Posiłki w Hiszpanii podaje się na środek stołu, by dzielić je później między biesiadujących. Do dań warto domówić kieliszek regionalnego wina Rioja, które jest dumą Hiszpanów.


Dowiedz się więcej na temat: Madryt | Hiszpania | wycieczki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje