Reklama

Reklama

Madryt: Świetny pomysł na jesienny citybreak

Krótkie weekendowe wycieczki to świetny pomysł, jeśli wykorzystałaś już swój urlop, ale wciąż odczuwasz potrzebę, aby gdzieś się wyrwać. Możesz skorzystać z naszego przewodnika po jednej z najbardziej słonecznych i tętniących życiem stolic świata.

Madryt to stolica Hiszpanii i jej największe miasto. Mimo, że posiada nowoczesną infrastrukturę, można natknąć się w nim na wiele historycznych dzielnic i ulic. W Madrycie znajdziesz wszystko, co potrzebne jest do pełnego relaksu: wspaniałe jedzenie, mnóstwo modnych butików oraz szalone nocne życie.

Jedzenie

Hiszpanie rozpoczynają dzień znacznie później i nie zdarza im się wstawać skoro świt. Dlatego większość restauracji i pubów zapełnia się dopiero o dziewiątej lub dziesiątej w nocy i pozostaje otwarta do wczesnych godzin porannych. Niestety, dwudniowa wycieczka to także walka z czasem i logistyczne wyzwanie, dlatego poranne wylegiwanie się musicie zostawić rodowitym mieszkańcom miasta. 

Reklama

Jeśli zmęczy was zwiedzanie i chciałybyście zjeść coś wcześniej, polecamy skręcić w boczne uliczki, gdzie znajdziecie oryginalne tapas i wyjątkowe kawiarnie. Znajdziecie tam posiłki w cenach od 6 do 13 euro za zestaw 3-4 tapas. Wieczorem koniecznie wybierzcie się do restauracji w centrum miasta. Jeśli planujecie wycieczkę z wyprzedzeniem, postarajcie się zrobić wcześniej rezerwację stolika. Hiszpanie codziennie spotykają się przy kolacji w stołecznych knajpach, więc zawsze brakuje w nich miejsca. Podróżujących w większych grupach zachęcamy do zamówienia kilku dań z menu. Posiłki w Hiszpanii podaje się na środek stołu, by dzielić je później między biesiadujących. Do dań warto domówić kieliszek regionalnego wina Rioja, które jest dumą Hiszpanów.


Transport w mieście

Jednorazowy bilet na metro kosztuje ok. 1,5 euro. Za tę cenę możecie podróżować swobodnie w centrum miasta. Dotarcie na lotnisko kosztuje już 2,6 euro w każdą stronę. Jeśli zostajecie w mieście tylko na kilka dni, proponujemy wypożyczenie roweru albo elektrycznego skutera - koszt to ok. 15 euro za dzień.

Hotele

Noc w hotelu kosztuje od 25 do 65 euro, w zależności od tego, jak daleko obiekt położony jest od centrum. Możecie także wynająć miejsce w hostelu, którego cena może się wahać od 12 do 24 euro. W każdym z pokoi znajdziecie darmowe WiF-i. Wiele hosteli i hoteli oferuje także śniadanie wliczone w cenę noclegu!

Zwiedzanie

Madryt to także stolica sztuki, dlatego warto zawrzeć w swoim planie zwiedzania najsłynniejsze hiszpańskie muzea.

Muzeum Prado to jedna z największych galerii sztuki na świecie. W jego kolekcji znajduje się ponad 7000 obrazów. Znajdziecie tam królewskie portrety w wykonaniu Velázqueza, mroczne postaci z obrazów Goi, a także wiele innych wybitnych dzieł malarzy z całej Europy.

W niedalekiej odległości znajdziecie także Muzeum Narodowe Centro De Arte Reina Sofia, którego perłą w zbiorach jest "Guernica" autorstwa Pabla Picasso. Muzeum Księżniczki Sofii to doskonała odskocznia od historycznego szlaku, ponieważ w jego zbiorach znajdziecie głównie dzieła reprezentujące sztukę współczesną.

Park Retiro

Piękny Park Retiro to jeden z najbardziej zachwycających zielonych miejskich spotów w Europie. Hiszpanie często porównują go do nowojorskiego Central Parku i wcale się nie mylą. Ogromny park przepełniony jest marmurowymi posągami i rzeźbami, eleganckimi budynkami (szczególnie warto zobaczyć Kryształowy Pałac, w którym okazjonalnie organizowane są wystawy sztuki współczesnej) oraz ogromnymi połaciami zieleni. To idealne miejsce, żeby wyciszyć się po całym dniu przebywania w centrum miasta. Możecie usiąść w kawiarence i podziwiać jezioro, po którym pływają gondole.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Madryt | Hiszpania | wycieczki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy