Reklama

MARIA SEWERYN I GRZEGORZ MAŁECKI W SPEKTAKLU „KONSTELACJE” W TEATRZE POLONIA

​Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Czy ich znajomość potoczyłaby się inaczej?

Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Czy ich znajomość potoczyłaby się inaczej? W swoim fascynującym tekście najzdolniejszy z młodych brytyjskich dramatopisarzy Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii, przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu. "Konstelacje" to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. Czy sami podejmujemy decyzje, czy może raczej poruszamy się po szachownicy, na której tylko niektóre kombinacje ruchów są możliwe?

Reklama

Najsławniejsza sztuka Nicka Payne’a była z powodzeniem wystawiana w londyńskim Royal Court Theatre i niedługo po premierze została przeniesiona na West End. W 2012 roku zaś zdobyła nagrodę dla najlepszego tekstu dramatycznego Evening Standard Theater Awards, co uczyniło jej autora najmłodszym w historii laureatem tej nagrody. W Teatrze Polonia sztukę wyreżyserował Adam Sajnuk, a grają w niej Maria Seweryn oraz Grzegorz Małecki.

Zapraszamy na spektakle 18 i 19 września.

KONSTELACJE

Tytuł oryginalny: Constellations
Autor: 
Nick Payne
Przekład: 
Elżbieta Woźniak
Reżyseria: 
Adam Sajnuk
Obsada: Maria Seweryn, Grzegorz Małecki (aktor Teatru Narodowego)

 

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy