Reklama

Reklama

Mariusz Szczygieł czyta swoją książkę

"Niedziela, która zdarzyła się w środę", to książka Mariusza Szczygła wydana w 1996 roku. Sześć lat później pojawiła się jako audiobook czytany przez samego autora. Posłuchaj!

"Niedziela, która zdarzyła się w środę", to książka Mariusza Szczygła wydana w 1996 roku. Sześć lat później pojawiła się jako audiobook czytany przez samego autora. Posłuchaj!


- Miałem szczęście być świadkiem, kiedy pewnym ludziom w środę przydarzyła się niedziela. To moja pierwsza reporterska książka. Z czasów, kiedy uwielbiałem pisać o Polsce, kiedy nie prowadziłem jeszcze talk-show w telewizji i kiedy nie miałem pojęcia, że pojadę w jakimkolwiek celu do Czech. Są to reportaże o przeciętności, bo sam pochodzę z przeciętnego miasteczka i, jak mówi mój tata Jerzy Szczygieł, to piękne być przeciętnym. Nowa Polska po upadku komuny postawiła przed przeciętnymi nieprzeciętne zadanie. Dlatego proszę potraktować tę książkę jako relację z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni - Mariusz Szczygieł (2011).

Posłuchaj fragmentu audiobooka:

Mariusz Szczygieł. Niedziela, która zdarzyła się w środę [audiobook]. Czas trwania: 5 godzin, 20 minut. Czyta autor. Wydawnictwo Czarne.

O autorze

Mariusz Szczygieł - ur. w 1966 roku w Złotoryi, reporter, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczął zaraz po maturze w tygodniku "Na przełaj". Od 1990 roku pracuje w "Gazecie Wyborczej", od roku 2004 jest redaktorem "Dużego Formatu". W latach 1995-2001 prowadził talk-show "Na każdy temat" w TV Polsat. 

Wydał sześć książek: "Niedziela, która zdarzyła się w środę" (1996, 2011), "Gottland" (2006, 2010), antologię 20. 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła (2009, 2011), "Kaprysik. Damskie historie" (2010), "Zrób sobie raj" (2010) oraz "Laska nebeska" (2012).

Reklama

Książka "Gottland", poświęcona Czechom, została przełożona na 10 języków, autor otrzymał za nią m.in. NIKE Czytelników oraz European Book Prize 2009 - nagrodę Unii Europejskiej za najlepszą europejską książkę roku. Razem z Wojciechem Tochmanem i Pawłem Goźlińskim założył Instytut Reportażu oraz księgarnię reporterów Wrzenie Świata.


Wydawnictwo Czarne
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Szczygieł | książki | audiobook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy