Reklama

Mega trudny test na logikę: Ile kosztuje pies? 93% użytkowników poległo na tym zadaniu

Logika jest ważnym narzędziem umysłowym, które pomaga w myśleniu logicznym, analizie, rozwiązywaniu problemów i skutecznej argumentacji. Ćwiczenie logiki może przynieść wiele korzyści zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym, pomagając w podejmowaniu bardziej przemyślanych i trafnych decyzji. Oto jedno z zadań, które ci w tym pomoże.

Czy uda ci się ustalić, za ile farmer chce sprzedać psa?

Wyobraź sobie, że jesteś na farmie. Lokalny farmer zajmuje się sprzedażą zwierząt, w tym owadów. Oferuje ci:

  • kurę za 10 zł,
  • pająka za 40 zł, 
  • pszczołę za 30 zł. 

Na farmie znajduje się również pies, jednak nie ma podanej za niego ceny. W tym momencie pojawia się pytanie:

Twoim zadaniem jest ustalenie, jak na to pytanie odpowiedział farmer? Na rozwiązanie łamigłówki masz 10 sekund. 

Prawidłowe rozwiązanie zagadki

Nie jesteś w stanie ustalić ceny psa? Wyjaśniamy. W takich łamigłówkach warto skupić się na detalach i szczegółach, które łączą ze sobą dane zwierzęta. W tym przypadku chodzi o kończyny. Cena każdego zwierzęcia zależna jest od ilości "łap". Wychodzi na to, że każda kończyna wyceniana jest na 5 zł, dlatego kura kosztuje 10 zł, pająk 40 zł, a pszczoła 30 zł. Pies ma cztery łapy, więc kosztuje 20 zł. 

Reklama

Zobacz nasze pozostałe zagadki:

Dzieci znają odpowiedź, a dorośli nie. Trudna zagadka słowna

Zagadka matematyczna dla najmądrzejszych. Ile wynosi równanie?

Prosty test na spostrzegawczość. Tylko nieliczni znajdują inny księżyc w 5 sekund 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test IQ | test na inteligencję | zagadka matematyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy