Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - wiesz, o czym mówią młodzi ludzie?
Komunikacja jest najważniejsza! Tak powtarzają nam psychologowie, zresztą słusznie. Największe problemy zwykle mają swoje źródło właśnie w nieodpowiedniej komunikacji. Nie rozumiemy się, nie wyrażamy w sposób wystarczająco jasny. A najwięcej problemów sprawia nam dogadanie się z własnymi dziećmi. Eluwina, krindż i dzban - pamiętacie jeszcze, co znaczą? Sprawdźcie swoją wiedzę, konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 trwa!
Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 wchodzi w decydującą fazę. Jury przeanalizowało wszystkie zgłoszenia i wyłoniło finałową dwudziestkę, na którą można już głosować w drugim etapie plebiscytu.
W pierwszej dwudziestce nie znalazły się słowa nieregulaminowe, nawet jeśli miały wiele zgłoszeń. Słowa pominięte w naszym zestawieniu to wyrazy jednoznacznie obraźliwe, nazwy własne: imiona, pseudonimy, nazwy miast i krajów. Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jest przedsięwzięciem popularyzującym język polski wśród młodzieży, zapoczątkowanym w 2016 roku we współpracy z projektem Słowa klucze w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych".
Można głosować na stronie PWN.
Lista finałowych słów w konkursie na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 jest następująca:
- bazabetoniarz
- cringe
- essa
- gigachad
- kto pytał?
- łymyn
- naura
- NPC
- odklejka
- onuca
- pokemon
- rel
- robi wrażenie
- siedemnaście
- sigma
- slaysus
- twoja stara/twój stary
- UwU.
Co znaczą te i inne słowa, popularne wśród młodzieży? Sprawdź się w quizie!