Reklama

Reklama

Modelka plus size uderza w hejterów. Ma bardzo ważny przekaz!

Erika Aguilera jest modelką plus size, która jednocześnie ma misję, aby uczyć innych samoakceptacji. Swoim ostatnim postem chciała zamanifestować, iż hejt nie powinien powstrzymywać nikogo przed sięganiem po swoje marzenia.

Choć media społecznościowe są źródłem kompleksów u wielu młodych osób, a sam Instagram został uznany za jedną z najbardziej szkodliwych dla zdrowia psychicznego aplikacji, są też osoby, które chcą zmienić społeczny dialog. Coraz bardziej popularny staje się ruch "bodypositive", który zachęca do akceptacji własnego ciała i walczy ze szkodliwymi stereotypami.

Do osób, których społeczną misją jest walka ze stygmatyzowaniem osób, które nie mieszczą się we współczesnym kanonie piękna, należy modelka plus size Erika Aguilera.

31-letnią Amerykankę na Instagramie obserwuje ponad 420 tys. obserwatorów z całego świata. Kobieta interesuje się modą od dziecka, a od 2014 roku zajęła się propagowaniem ruchu bodypositive jako modelka plus size.

Erika Aguilera i jej ważny wpis

Reklama

Jej ostatni, bardzo poruszający post skierowany był do hejterów oraz do osób, które doświadczają przemocy z ich strony.

Modelka napisała:

Dalszą część postu skupiła wokół tego, co robić, gdy inni podcinają nam skrzydła:

Takie przekazy są szczególnie ważne dla młodych osób, które w mediach społecznościowych szukają akceptacji i zrozumienia, a często popadają w kompleksy. Nierealne wymagania stawiane przez branżę beauty i influencerki stosujące filtry, które zmieniają rysy twarzy mają bardzo negatywny wpływ na psychikę młodych obserwatorów, jednak takie osoby, jak Erika Aguilera dają nadzieję na to, że media społecznościowe zaczną pokazywać prawdziwy obraz kobiecego ciała.

Zobacz także:

Ciałopozytywne tatuaże to nowy trend? "Fałdkowe kwiaty" robią furoręReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje