Reklama

Reklama

Modelka z Chicago przeszła mastektomię

Bethany Kay Sell, modelka z Chicago, z powodu raka musiała usunąć obie piersi. Teraz z dumą pokazuje swoje ciało w mediach społecznościowych i przekonuje inne kobiety, że można być piękną bez rekonstrukcji piersi.

Kobiecość to nie tylko piersi - przekonuje Bethany Kay Sell, 38-letnia modelka z Chicago, której jesienią ubiegłego roku odjęto obie piersi. Mimo druzgocącej diagnozy, znalazła w sobie dość siły, by inspirować inne kobiety dotknięte ciężką chorobą. Na swoim profilu Bethany prezentuje subtelne, często intymne fotografie pokazujące jej ciało po operacji. 

Po długiej walce z rakiem Bethany wiedziała, że jedynym wyjściem jest odjęcie obu piersi. Ta operacja ratowała jej życie. Jako modelce trudno było jednak pogodzić się jej ze zmianą, jaką poważny zabieg dotknie jej ciało. Mimo możliwości, zrezygnowała z implantów. Naciąganie skóry, możliwość wdania się infekcji i inne procedury związane z przygotowaniem ciała do rekonstrukcji przekonały ją, że nie musi dodatkowo cierpieć. W sieci znalazła inne kobiety, które nie uległy presji i pokazały, że piersi nie są podstawą kobiecości. Zainspirowana, postanowiła pójść w ich ślady.

Reklama

Modelka przyznaje, że jej decyzja nie była łatwa, nie wszyscy przyjęli ją także ze zrozumieniem. Teraz czuje, że jest inspiracją dla innych chorujących kobiet. Cieszy się, że swoją postawą daje im wsparcie.

***

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piersi | rak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy