Na prezent komunijny proponują... operację uszu! Niecodzienny pomysł

Wielkimi krokami zbliża się sezon komunijny. Okres pierwszej komunii świętej wiąże się nie tylko z organizacją celebracji religijnej, ale również z zakupem prezentów dla dzieci, które po raz pierwszy przyjmą komunię świętą. Bardzo często zastanawiamy się, ile pieniędzy powinniśmy przeznaczyć na taki podarek oraz co powinniśmy zakupić. Może lepszym rozwiązaniem będzie koperta? Jeden z gabinetów zajmujących się chirurgią plastyczną zasugerował inną formę prezentu, jaką jest... operacja uszu! Ten niecodzienny pomysł spotkał się z dużym poruszeniem w mediach społecznościowych

Operacja plastyczna uszu jako prezent na pierwszą komunię dla dziecka
Operacja plastyczna uszu jako prezent na pierwszą komunię dla dziecka123RF/PICSEL

Ile Polacy wydają na prezenty komunijne?

Według badań przeprowadzonych przez Barometr Povident, 21 proc. Polaków planuje wydać na komunię do 1000 złotych, a 9 proc. już do 5000 złotych. Wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa i relacji, jakie łączą gości z rodziną wyprawiającą przyjęcie. Zakłada się, że prezent nie powinien kosztować mniej niż koszt "talerzyka". Jeżeli już znamy średnią kwotę, to pojawia się zapytanie, co należy kupić. Wcześniej wybór prezentu wydawał się dużo prostszy, ponieważ wystarczyły pieniądze do koperty, zegarek, czy rower. Jednak te podarki odeszły już do lamusa. Bardzo często wybierane są np. smartwatche, czy słuchawki bezprzewodowe.

Koperta z pieniędzmi zamiast prezentu

Zdarzają się sytuacje, w których nie jesteśmy pewni, jaki prezent przypadnie do gustu dziecka, więc decydujemy się na bezpieczniejszą opcję, jaką jest koperta z pieniędzmi. Przyjęło się, że zazwyczaj najbliższa rodzina, typu rodzice chrzestni i dziadkowie dają kilkaset złoty więcej, niż dalsza rodzina oraz znajomi. Jednak wszystko zależy od sytuacji materialnej gościa oraz tego, ile jest w stanie podarować na prezent komunijny. Jednak koperta to nie jedyny wybór, jaki pozostaje gościom. Jeden z gabinetów chirurgii plastycznej zaproponował dosyć nietypowy pomysł na prezent.

Operacja plastyczna uszu na pierwszą komunię

Na Twitterze mogą pojawić się konta, z pomysłami na prezenty komunijne. Jednym z takich profili jest @jozefmoneta, na którym zostało opublikowane zdjęcie ogłoszenia z lokalnej gazety. Była w niej reklama gabinetu, który oferował zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Jednak nie było to zwyczajne ogłoszenie skierowane tylko do dorosłych, ale również do dzieci. Reklama zachęcała do podarowania dzieciom na pierwszą komunię operacji plastycznych na odstające uszy. 

Szukasz prezentu dla dziecka na Komunię? Zamiast roweru lub komputera spraw mu radość na całe życie, korygując kształt odstających uszu
ogłoszenie w lokalnej gazecie

Bez wątpienia jest to niecodzienny pomysł na prezent na pierwszą komunię świętą. 

Prezes Fundacji Polsat o pomocy dzieciom z Ukrainy: Dziś twarze ich wyglądają zupełnie inaczejPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas