Reklama

Reklama

Nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciągają burze

W ostatnich dniach dopisywała słoneczna pogoda. Okazuje się jednak, że w najbliższym czasie termometry będą wskazywały znacznie niższą temperaturę. Idący od zachodu chłodny front atmosferyczny przyniesie do Polski deszcz, grad i burze. Jaka jest prognoza pogody na najbliższe dni?

Pogoda w Polsce

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach upał odpuści. Wszystko przez chłodny front atmosferyczny. Za jego sprawą ciepłe powietrze zwrotnikowe przesunie się na południowy wschód Polski. Przewidywane są opady deszczu, gradu oraz wiatr. Nie powinny jednak przekroczyć pierwszego stopnia alertu pogodowego.

Chłodny front atmosferyczny przyjdzie do Polski od zachodu i będzie się przemieszczać na wschód. 5 sierpnia upał ominie Pomorze Zachodnie, a na zachodzie i północnym zachodzie kraju będzie widoczne wcześniejsze zachmurzenie. Jak podaje IMGW, wysokie temperatury jedynie we wschodniej i południowej części kraju.

Reklama

Czytaj również: Piorunochron – czy warto go zamontować i ile to kosztuje? Praktyczny poradnik

Nad Polskę nadciągają burze

W piątkowy wieczór oraz w nocy na sobotę przewidywane są lokalne burze, które będą przemieszczać się do centrum Polski. Towarzyszyć im będzie grad oraz wiatr, który osiągnie prędkość nawet do 85 km/h. Przewidziano jednak, że opady nie wystąpią na wschodzie Polski. 

Jak podaje IMGW, w sobotę na wschodzie wystąpią burze i przejaśni się na zachodzie kraju, a upał pojawi się jedynie na południowym wschodzie. Noc będzie już chłodniejsza na terenie całej Polski. 

Niedziela ma być jednak pogodna, a najchłodniej będzie na północy. Termometry wskażą tam maksymalnie 22 stopnie i pojawi się przelotny deszcz. W kolejnym tygodniu prognozy wskazują powrót wysokich temperatur. 

***

W 2003 r. upały zabiły 70 tys. osób. Czy w tym roku gorąc jest też zabójczy?

Lasy się gotują. Przez zmiany klimatyczne drzewa są w opłakanym stanie

Gliniarz naścienny budzi lęk wśród mieszkańców. Jest na wielu polskich osiedlach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy