Reklama

Nagła zmiana pogody w Polsce. Nawet o 20 stopni chłodniej

W tym tygodniu czeka nas załamanie pogody. W niektórych częściach Polski termometry pokażą nawet o 20 stopni mniej. Do kraju zbliża się antycyklon Yunchia, który przyniesie nie tylko napływ zimnego powietrza, ale również opady deszczu.

Synoptycy informują, że do Polski napływa sucha masa polarno-kontynentalna, która już w nocy z niedzieli na poniedziałek przyniosła ochłodzenie w niektórych częściach kraju. W poniedziałek czeka nas załamanie pogody. Możemy spodziewać się zachmurzenia, opadów deszczu oraz gwałtownego spadku temperatury.

Zobacz również: Najnowsza prognoza pogody na lato. Synoptycy apelują: Będzie inne niż poprzednie, Europa zostanie podzielona

Reklama

Nawet o 20 stopni chłodniej

Długi weekend uraczył nas piękną pogodą i słońcem. W niedzielę termometry w całym kraju pokazywały od 23 do 26 stopni. Musimy jednak przygotować się na nagłą zmianę czerwcowej aury. Nie bez powodu synoptycy nazywają “szokiem termicznym" warunki, jakie wywoła w Polsce antycyklon Yunchia. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura utrzymywała się na poziomie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 na zachodzie kraju. 

Dzisiejszy dzień, czyli poniedziałek na zachodzie Polski zapowiada się pogodnie, natomiast w całej wschodniej i południowo-wschodniej części kraju odczujemy ochłodzenie. Najchłodniej będzie w Lublinie i Rzeszowie - tam temperatura powietrza nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej będzie na północnym-zachodzie. W Szczecinie na słupkach rtęci zobaczymy 26 stopni, w Gorzowie Wielkopolskim 25, we Wrocławiu 23, a w Poznaniu 22 stopnie. 

Deszcze i burze - oto czego spodziewać się w tym tygodniu

Nadchodzący tydzień wraz z ochłodzeniem przyniesie również opady deszczu, które z pewnością przyniosą ulgę przyrodzie i roślinności. Synoptycy zapowiadają, że deszcz w pewnym stopniu zredukuje problem suszy, która staje się szczególnie problematyczna na północy oraz w centrum kraju, gdzie od początku czerwca nie spadła ani kropla deszczu. 

W tym tygodniu pierwszych opadów deszczu możemy spodziewać się już w poniedziałkowe popołudnie. Padać będzie w Białymstoku i Zakopanem, jednak już we wtorek opady deszczu wystąpią w większości kraju, z wyjątkiem północnych województw. W środę oprócz deszczu synoptycy zapowiadają również przelotne burze. 

Załamanie pogody nie potrwa jednak długo

Załamanie pogody prawdopodobnie potrwa kilka dni, a w przyszły weekend na północy i zachodzie kraju znów możemy spodziewać się pięknej i słonecznej pogody. Z kolei na wschodzie i południu będzie utrzymywał się niż, wraz z opadami deszczu i burzami. Jednakże w całym kraju odnotujemy wzrost temperatury


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | deszcz | prognoza pogody | lato | czerwiec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy