Najpiękniejsze męskie imiona. Brzmią i kojarzą się najlepiej

Wybór imienia dla dziecka to zawsze duże wyzwanie dla przyszłych rodziców. Z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju rankingi. Tym razem naukowcy postanowili zbadać, jakie imiona brzmią najpiękniej. Oto, co ustalili.

Te męskie imiona brzmią najpiękniej
Te męskie imiona brzmią najpiękniej123RF/PICSEL

Rankingi dotyczące imion można tworzyć na różne sposoby. Najpopularniejsze, najbardziej oryginalne, te o śmiesznym znaczeniu w językach obcych - jest tego naprawdę sporo. Tym razem wzięto na warsztat imiona, które pięknie brzmią.

Najpiękniejsze imiona dla chłopców

Na Uniwersytecie w Birmingham przeprowadzono badanie, które miało na celu wyłonić męskie imiona o przyjemnym brzmieniu i pozytywnych skojarzeniach. Naukowcy skupili się zatem na fonetyce i zbadali opinie Anglików i Amerykanów o związku znaczenia imion z ich dźwiękiem.

W ten sposób powstały rankingi 10 najpiękniejszych imion męskich w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o listę dotyczącą USA, to znajduje się na niej kilka imion związanych z postaciami biblijnymi. Na pierwszym miejscu uplasował się Matthew, czyli Mateusz. Na kolejnych pozycjach Amerykanie wskazali takie imiona jak: Julian, Wiliam, Lew, Samuel czy Józef.

Z kolei w Wielkiej Brytanii na czele rankingu znalazł się Zayn, Jesse i Charlie. Poza tym wśród Brytyjczyków popularne są również imiona związane z rodziną królewską - William, Louis czy George.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas