Reklama

Reklama

Najrzadsze daty urodzenia

Urodzeni w tych dniach są naprawdę wyjątkowi. Według badaczy chodzi o szczególny okres w roku, kiedy na świat przychodzi najmniej dzieci. Z czego to wynika?

Czy data urodzenia ma znaczenie? Niektórzy twierdzą, że ogromne. To od niej zależy nasz znak zodiaku czy przepowiednia numerologiczna. Według astrologów, specyficzny układ gwiazd i planet w momencie przyjścia na świat ma wręcz rzutować na nasze dalsze losy.

Reklama

Wyniki tego badania nie rozstrzygają, czy tak rzeczywiście jest, ale rzucają na sprawę zupełnie nowe światło. Okazuje się, że niektóre terminy są bardziej prawdopodobne od innych i raczej nie jest to dziełem przypadku.

Amerykańska instytucja National Center for Health Statistics zgromadziła dane z ostatnich dwóch dekad, które pozwoliły stworzyć ten niezwykły ranking. Choć statystyki dotyczą Stanów Zjednoczonych, według ekspertów są jak najbardziej uniwersalne. Kiedy rodzi się najmniej dzieci?

Najrzadsze daty urodzenia

1. 25 grudnia

2. 1 stycznia

3. 24 grudnia

4. 4 lipca

5. 2 stycznia

6. 26 grudnia

7. 27 listopada

8. 23 listopada

9. 25 listopada

10. 31 października

Liczby pokazują jednoznacznie, że przełom starego i nowego roku to czas, kiedy oddziały położnicze mają zdecydowanie najmniej pracy. W niektóre dni mogą wręcz świecić pustkami.

Najczęstsze daty urodzenia

1. 9 września

2. 19 września

3. 12 września

4. 17 września

5. 10 września

6. 7 lipca

7. 20 września

8. 15 września

9. 16 września

10. 18 września

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych dat urodzenia aż dziewięć to terminy wrześniowe. Autorzy raportu mają dla tego zjawiska proste wytłumaczenie – najwięcej dzieci zostaje poczętych w okresie świątecznym. To czas wypoczynku, który sprzyja bliskości.

Zupełnie inaczej niż przełom marca i kwietnia, kiedy statystycznie najrzadziej myślimy o powiększeniu rodziny. Niektórzy rodzice świadomie unikają rozwiązania w miesiącach zimowych, aby zminimalizować ryzyko infekcji pociechy w pierwszych tygodniach życia.

Z astrologicznego punktu widzenia prym wiodą uporządkowane Panny (23 sierpnia – 22 września), które uwielbiają mieć wszystko pod kontrolą. Mniej dzieci rodzi się pod znakiem Koziorożca (22 grudnia – 22 stycznia), a ten według horoskopu raczej nie lubi zmian.

Co ciekawe, dzień 29 lutego, który przypada raz na cztery lata, znalazł się dopiero na 20. miejscu zestawienia. Do której grupy należysz?


***
Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: data urodzenia | urodziny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje