Reklama

Reklama

Natalia Balicka powiedziała, co myśli o kontrowersyjnej sukni. Zwróciła się do hejterów

Natalia Balicka zabrała głos w sprawie kontrowersyjnej kreacji, w której wystąpiła niedawno podczas finału Miss Supranational. Balicka na Instagramie zaznaczyła, że sukienka projektu Eli Piorun nie spełniała jej oczekiwań i według wcześniejszych założeń, miała wyglądać inaczej. Miss nawiązała również do hejtu, z którym przyszło jej zmierzyć się zaraz po zakończeniu gali. Zaapelowała do polskich gwiazd.

Suknia z orłem wywołała burzę w sieci

Natalia Balicka reprezentowała Polskę podczas tegorocznego konkursu Miss Supranational. 21-latka zajęła w klasyfikacji zaszczytne szóste miejsce. Dużym wyróżnieniem dla Polki było otrzymanie tytułu Kontynentalnej Królowej Piękności, a więc najpiękniejszej Europejki. Mimo że wystąpienie Balickiej można uznać za udane, to nie o sukcesach dziewczyny było najgłośniej po zakończeniu wyborów.

Uwagę internautów i polskich gwiazd przykuła jedna z sukien, w jakiej reprezentantka Polski pokazała się na scenie. Patriotyczna, biało-czerwona kreacja wzbudziła kontrowersje swoją nietypową formą. Orzeł wieńczący gorset wielu osobom przypominał kurę w koronie. Widzowie nie mogli uwierzyć, że Balicka zgodziła się na taką suknię. 21-latka po kilku dniach ciszy zdecydowała się zabrać głos w sprawie.

Reklama

Natalia Balicka mówi, co myśli o kontrowersyjnej kreacji

"Odzywam się do was dopiero dzisiaj, bo dopiero dzisiaj opadły emocje po tym wszystkim, co się wydarzyło" - zwróciła się na początku do obserwatorów. W dalszej części filmu miss zaznacza, że jest zadowolona z wyniku, jaki udało jej się uzyskać w konkursie piękności. Balicka podziękowała za wsparcie, które otrzymała od fanów zarówno po, jak i przed uroczystą galą. Później odniosła się do kontrowersyjnej kreacji.    

Natalia wypowiedziała się również na temat nieprzyjemnych komentarzy, jakie docierały do niej po finale Miss Supernational. Zwróciła się do internautów, którzy komentując wygląd kreacji, wyrażali się niepochlebnie również  o niej.

"Nie rozumiem tej fali hejtu, która się na mnie wylała. Zrobiłam wszystko, by jak najlepiej zaprezentować nasz kraj, a internet  mówił tylko o mojej  sukience.  Zobowiązywały mnie umowy i nie mogłam nic z tym zrobić" - zaznaczyła.

Ela Piorun broni swojego projektu

Miss zwróciła uwagę również na hipokryzję, która jej zdaniem jest widoczna w polskim show-biznesie. Zaznaczyła, że docinki polskich gwiazd były niestosowne. Balicka co prawda nie odniosła się do nikogo osobiście, jednak przyznała, że reakcje niektórych celebrytów sprawiły jej przykrość.

"Z tego co wiem, większość z was sprzeciwia się hejtowaniu w sieci i walczy z obrażeniem innych. Wiecie, jak może to wpłynąć na młode kobiety, takie jak ja? Zastanówcie się dobrze, zanim coś wstawicie" - zaapelowała.

Gdy w sieci zrobiło się głośno na temat patriotycznej sukni, głos zabrała również projektantka kreacji. Ela Piorun, w przeciwieństwie do Balickiej, uważa, że kreacja była dobrym pomysłem i jest z niej dumna. Autorka nie zgadza się z negatywnymi opiniami. 

W sieci pojawiają się również spekulacje na temat tego, czy wykorzystanie Orła Białego, jako ozdoby sukni nie stoi w sprzeczności z poszanowaniem symboli narodowych. Według przygotowanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przy współpracy z Departamentem Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej publikacji "Duma i szacunek. Zasady oraz dobre praktyki godnego postępowania wobec polskich symboli państwowych" nie należy bowiem używać symboli narodowych wyłącznie w charakterze elementów dekoracyjnych. Należy również dbać o to, aby symbole umieszczane były w godnym i honorowym miejscu. Chociaż można przedstawiać je w formie artystycznych interpretacji, należy dbać o to, aby interpretacja nie ujmowała im godności.

***

Przeczytaj również:

Kreacja Natalii Balickiej wzbudziła kontrowersje

Na Grenlandii spadł deszcz. To pierwsza taka sytuacja w historii

Zdjęcie Maryli Rodowicz obiegło sieć. "Nawet bym nie poznał"

Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje