Reklama

Reklama

Niepewność przekleństwem kobiet, Helene Lerner

Zostałyśmy powołane do wielkich rzeczy, ale by je realizować musimy wyzbyć się niepewności, działać i podejmować wyzwania – pisze Helene Lerner w swojej najnowszej książce „Niepewność przekleństwem kobiet”. Autorka diagnozuje problem i proponuje konkretne rozwiązania, które pozwolą kobietom być bardziej pewnymi siebie i osiągać sukcesy.

Jeśli rozejrzysz się wokół siebie, na pewno znajdziesz przynajmniej jedną kobietę, która nie wykorzystuje swojego potencjału, a powinna zajmować wysokie stanowisko, być liderką, przywódcą. Być może to Twoja przyjaciółka, a może TY?

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kobiety nie dość często zajmują stanowiska wyższego szczebla w biznesie, polityce, organizacjach pozarządowych? Problemem jest pewność siebie rozumiana jako odwaga podejmowania działań, których rezultatów nie da się przewidzieć. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana! A perfekcjonistki, które podejmują jedynie działania skazane na sukces, nie podejmując ryzyka, z reguły nie osiągają swoich celów. Ta książka ma pokazać, że kobiety sukcesu, też czasem się boją, ale mimo strachu podejmują wyzwania, działają.

Reklama

Bazując na doświadczeniu swoim, uznanych kobiet biznesu oraz badaniu ankietowym przeprowadzonym wśród kobiet pracujących, autorka przedstawia praktyczne strategie, aby obalić mit niepewności i lepiej radzić sobie z trudnościami i uprzedzeniami na rynku pracy. Dla swoich czytelniczek stworzyła również trzydzieści Iskierek Pewności Siebie - prostych i skutecznych ćwiczeń, których zastosowanie pomoże w rozwoju kariery zawodowej zarówno liderkom, jak kobietom, które dopiero marzą o awansie osiągnąć sukces.

O autorce

Helene Lerner - Dziennikarka (The New York Times), znana prezenterka telewizyjna, autorka wielu książek. Od lat porusza problemy kobiet. Jest trenerem, prowadzi szkolenia, doradza korporacjom w kwestiach przywództwa.  

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje