Reklama

Reklama

Niezwykły okaz wśród grzybów. Wszystko pokazała na TikToku

Grzybobranie to pasja coraz większej liczby osób. Podczas gdy niektórzy stawiają na ilość, inni wolą skupić się na poszukiwaniach wyjątkowo dużych okazów. Pewna TikTokerka pokazała na nagraniu właśnie jeden z takich ogromnych grzybów.

Gigantyczne okazy grzybów

Trwająca jesień oznacza, że sezon grzybowy jest w pełni. Pasjonaci podczas swoich wycieczek do lasów zbierają całe koszyki. Niektórzy skupiają się na poszukiwaniu jak największych okazów. 

Ostatnio jedna z TikTokerek pokazała nagranie, na którym widać gigantyczne grzyby. Użytkowniczka o nazwie @zlakarma najpierw pyta na filmiku: "Grzybiarze, widzieliście już taki okaz?", a następnie pokazuje mężczyznę i nastolatka, którzy trzymają zdobycz.

Imponujące czasznice olbrzymie

Grzyby są wielkie, okrągłe i białe, mogą przypominać pieczarki. Okazuje się jednak, że są to czasznice olbrzymie, znane także jako purchawice. Do 2014 roku były gatunkiem chronionym, lecz teraz można je bez problemu zbierać.

Reklama

Rekordowy okaz czasznicy znaleziono w Czechach - ważył on prawie 21 kilogramów, a jego obwód mierzył aż 216 cm. Grzyb jest jadalny, smaczny i ma sporo wartości odżywczych.

Zobacz również: Rekordowy podgrzybek w Bieszczadach. Marzenie każdego grzybiarza!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzyby | TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy